8. února 2016 18:48

4 nejzábavnější tlouštíci z filmů a televize

Extra velká porce humoru!

Někteří filmoví komici jako Jim Carrey nebo Robin Williams si vystačí s gumovým obličejem, jiní se rozhodnou vyjít vstříc štěstěně více cestičkami. I Hollywood totiž ve filmech občas potřebuje kvalitní herce “s nadváhou” – a pokud je daná osoba zároveň hromsky vtipná, je zakynuto na zábavu! V sobotní komedii Spratci na zabití se od 20.00 na COOLu se takto připomene velikán (především v pasu) Jonah Hill, my jsme však vzpomněli i na několik dalších průkopníků XXL herectví!

John Candy

Znáte z: Kokosy na sněhu, Letadla, vlaky, automobily, Spaceballs

Kdokoliv, kdo vyrostl v 90. letech, si nemůže kanadského otesánka Candyho pamatovat z celé řady parádních retro komedií. Od sofistikovaných Vlaků, letadel a automobilů přes Spaceballs, parodii na Hvězdné války, až po nesmrtelné Kokosy na sněhu zvládal Candy přijít s celou třídou komických tlusťochů. Jeho fazóna jej však nakonec zřejmě stále i život – v roce 1994 po večerním vaření porce lassagní Candy zemřel v pouhých 43 letech na infarkt.

Oliver Hardy

Znáte ze: starých němých grotesek

Herci s nadměrnou velikostí letěli i v minulosti a Oliver Hardy byl z nich zřejmě největším velikánem! Hardy se přitom na svou pozici vymakal jako nikdo jiný – od mládí zpíval, vedl malé divadlo a nakonec se do Hollywoodu protlačil i bez rodinného zázemí. Nejznámější jsou jeho němé grotesky se Stanem Laurelem, ve skutečnosti však Hardy vystupoval ve filmech ještě roky po první premiéře. Nakonec zemřel v solidním věku 65 let.

Melissa McCarthy

Znáte z: Špion, Krotitelky duchů

Šestačtyřicetiletá Američanka je jedním z důkazů, že plnoštíhlé tvary táhnou humor i u opačného pohlaví! Jedna z nejlepších dnešních komiček loni překvapila v parodii Špion, tím si však teprve udělala pořádné jméno. Letos Melissa plánuje mimo jiné ženskou verzi Krotitelů duchů (Krotitelek?). Zdá se, že konečně svou kariéru rozjela na plné pecky!

John Goodman

Znáte z: Roseanne, Ulice Cloverfield 10, Barton Fink, Big Lebowski

Ne každý vtipný tlouštík kolem sebe musí nutně sršit vtipy. Velikán John Goodman je perfektní příklad herce, jehož nadměrné postavy jsou spíše tragikomické – pomineme-li Roseanne, Goodmanův pološílený drsňák z Big Lebowski byl sám o sobě notně děsivý. Ani jeho postava ze spin-offu Cloverfield z trailerů zrovna nepůsobí jako veselá kopa. Přesto minimálně z přímočarých komedií jako Příšerky s.r.o (namluvil v originále Sulleyho) víme, že má Goodman pro klasickou srandu nemalý talent!

Spratci na zabití se na Prima COOL objeví již v sobotu ve 20.00!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný