29. února 2016 13:11

11 věcí, které jste nevěděli o Leonardu DiCapriovi

Jo, má Oscara, to víme všichni. Tušili jste ale, že mu šlo několikrát o život, proč se jmenuje Leonardo a s kterým comicsovým hrdinou je největší kámoš?

Má ho. Konečně! Leonardo DiCaprio a jeho fandové se dočkali a on si po zásluze odnesl Oscara za drsné drama REVENANT: Zmrtvýchvstání, ve kterém ho zvalchuje medvěd, Tom Hardy ho pohřbí zaživa, musí se utkat s přírodou, indiány i naštvanými Francouzi, aby se nakonec mohl brutálně pomstít. Všichni víme, že na tohohle Oscara čekal hodně dlouho. Neproměnil nominace na Co žere Gilberta Grapea, Letce, Krvavý diamant ani za Vlka z Wall Street, ale před pár hodinami konečně odešel domů i se soškou, které si v Hollywoodu cení nejvíc. Následujících jedenáct věcí z jeho života a kariéry jste o něm ale nejspíš nevěděli.

1. V roce 2009 společně s Kate Winslet zaplatili pečovatelský dům dámě, která byla poslední přeživší z Titanicu. Nechtěli, aby musela kvůli účtům prodávat svůj majetek, mezi nímž byly i věci zachráněné z „nepotopitelné“ lodi.

2. Jméno Leonardo dostal díky tomu, že když byla jeho maminka těhotná, tak navštívila muzeum v Itálii a když ji budoucí držitel Oscara poprvé kopl, zrovna stála u u obrazu Leonarda da Vinci.

3. Když bylo DiCapriovi deset a měl už za sebou vystupování v reklamách, jeho agent ho přemlouval, aby si změnil jméno na Lenny Williams, protože to prý zní víc „americky“. DiCaprio a jeho rodiče pochopitelně odmítli.

4. DiCaprio se zabývá ochranou životního prostředí a nebojí se kvůli němu sáhnout i hluboko do kapsy. V roce 2013 poslal tři miliony dolarů na záchranu tygrů v Nepálu, o rok později věnoval stejnou částku na záchranu živočichů v oceánech.

5. V roce 2007 se pokoušel koupit zachovalou lebku dinosaura, ale jeho nabídka bohužel nestačila. Nakonec skončila u Nicolase Cage.

6. Od dětství se zná s bývalým Spider-Manem Tobeym Maguirem. Natočili spolu Velkého Gatsbyho, ale ještě v polovině devadesátých let, když je nikdo neznal, i černobílý nezávislý film Don's Plum Bar. Ten se do kin dostal až v době, kdy oba byli slavní a společně se pokusili zajistit zákaz jeho promítání, protože je prý extrémně špatný. S Maguirem jsou kámoši doteď a chodí spolu na basket a ještě spolu se zpěvákem Adamem Levinem investovali přes padesát milionů do obchodu s matracemi. Někdo holt rve prachy do módy a aut, někdo do pohodlného spaní...

7. Na role ve filmech Co žere Gilberta Grapea a Titanic měl zálusk i Christian Bale, ale obě mu vyfoukl DiCaprio. Málem se to opakovalo i u brutálního Amerického psycha, ale DiCaprio nakonec roli odmítl, protože měl spoustu mladých fanynek a nechtěl, aby viděli scény, ve kterých honí lidi s motorovou pilou nebo jim zasekává do hlavy sekyru. Bale se toho chopil s nadšením.

8. Párkrát mu šlo o život. Jednou na něj zaútočil žralok, jindy se mu neotevřel padák při seskoku a musel ho zachraňovat instruktor. A v roce 2005 mu bývalá modelka Aretha Wilson rozbila o obličej sklenici na víno. Vyžádalo si to sedmnáct stehů a dáma, která tvrdila, že si DiCapria spletla se svým bývalým, mohla o svém činu přemýšlet dva roky za mřížemi. Hrozilo jí sedm let.

9. Ještě měsíc před premiérou Titanicu bydlel u mámy.

10. Jeho první filmová role byla v hororové blbině Critters 3, první hlavní v drsném dramatu Dospívání po americku, osobně si ho prý vybral jeho herecký kolega Robert De Niro.

11. Sharon Stone ho chtěla do westernu Rychlejší než smrt tak moc, že se rozhodla zaplatit jeho honorář ze svého.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný