28. června 2018 14:35

10 zajímavostí o slavných filmech, o kterých jste asi nikdy neslyšeli

Kdo by nemiloval zajímavosti ze zákulisí a historky z natáčení?

Občas nás film tak chytne, že si vlastně ani neuvědomíme, že jsou za ním měsíce práce, která začíná námětem, pokračuje scénářem, produkční přípravou, výběrem herců a štábů až po samotné natáčení. A právě při něm se často dějí dost zajímavé věci. Když je víte, film najednou dostává ještě další nový – a často i vtipný – rozměr.

Pán prstenů: Společenstvo prstenu

Štáb často využíval při natáčení v odlehlých lokalitách Nového Zélandu k dopravě helikoptéry. Sean Bean (Boromir) jimi ale odmítal létat, pokud to nebylo nezbytně nutné. Když se točily scény v zasněžených horách, vstával každý den brzy ráno a šplhal se sám oblečený v kostýmu do hor. Ostatní ho pak pravidelně vídali, když prolétali nad horskou stezkou.

Interstellar

Pro scénu z kukuřičného pole nechal Christopher Nolan vypěstovat 2 čtvereční kilometry kukuřice, protože už věděl, kolik jí bude potřeba z natáčení Muže z oceli, filmu který produkoval. Po natáčení se kukuřice sklidila, prodala a činila jeden z příjmů filmu.

Temný rytíř

Když se Heath Ledger chystal na svou roli Jokera, izoloval se na šest týdnů v motelovém pokoji. Během nich se tvrdě ponořil do psychologie své postavy, osvojil si jeho tiky, pohyby, jazyk i šílený sadistický smích. Štáb se zhrozil, když ho viděl poprvé v akci.

Kmotr

Kočka, kterou drží Marlon Brando v úvodní scéně, byla toulavá kočka. Štáb ji našel ve studiích Paramount a filmaři si ji tak oblíbili, že ji přidali do filmu, ačkoli ve scénáři žádná nebyla. V rukách Marlona Branda neustále spokojeně vrněla a narušovala dialogy, takže je pak museli předabovat ve studiu.

Armageddon

Scénář filmu je z vědeckého hlediska taková slátanina, že ji používá NASA při svých výcvikových programech. Adepti mají odhalovat nesmysly – zatím jich našli více než 168.

Terminátor

V přestávce natáčení si Arnold odskočil do restaurace v centru Los Angeles. Obsluha působila dost vyděšeně. Pak mu došlo, že je namaskovaný – s chybějícím okem, opálenou kůží a železem na půlce tváře. Jestli se omluvil s hláškou "Ill be back", není známo...

Wonder Woman

Gal Gadot dotáčela některé scény (včetně těch kaskadérských), když byla v pátém měsící těhotenství. Bříško už bylo jasně patrné, tak jí museli vyrobit speciální kostým, který měl v oblasti pasu zelené pozadí. Bříško pak odstranili trikaři v postprodukci.

Forrest Gump

Tom Hank měl nulový honorář. Ve smlouvě si řekl o procenta z výdělku filmu, což mu nakonec vyneslo více než 40 milionů dolarů.

Vlk z Wall Street

Herci šňupali místo kokainu rozdrcený vitamín B. Jonah Hill tvrdil, že z neusnálého šňupání při natáčení onemocněl zánětem průdušek a musel být hospitalizován.

Jurský svět

Vrčení Velociraptorů je stejný zvuk, který vyluzují želvy, když si to spolu rozdávají.

Sledujte COOL na Instagramu a přidejte se do nových facebookových skupin COOL PROGRAM, COOL KINO a COOL VÝTLEM!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný