22. ledna 2018 18:50

Lovci duchů vs. Constantine: 7 nejlepších vymítačů démonů z filmů a televize

Exorcista (3) - upoutávka

S posedlými to umí pořádně roztočit.

V neděli večer budeme na Prima COOL opět vymítat! Ve 22.35 začíná další díl Exorcisty, seriálu vycházejícího z původního Vymítače ďábla. Přelouskali jsme proto jiné nejslavnější vymítače napříč historií filmu a televize – znáte všechny z nich?

06 a 07) Ed a Lorraine Warrenovi (V zajetí démonů)

Na úvod si dáme zřejmě nejreálnější vymítače v podobě manželů Warrenových. Pár let staré V zajetí démonů totiž vyprávělo o skutečně existujícím páru lovců démonů, kteří si ve finále filmu střihli vlastní cvičení z exorcismu. Nakolik snímek odpovídá pravdě, záleží samozřejmě na tom, jestli máte skutečné Warrenovic za lháře anebo pravdomluvky. Ani v jednom případě jim však nelze upřít pořádné charisma!

04 a 05) Sam & Dean Winchesterovi (Lovci duchů)

Na opačné straně barikády jsou Winchesterovic bratři, kteří sice loví nejen ďábly, ale i všelijakou nadpřirozenou chamraď, svůj díl exorcismu si však rozhodně užili. Lovci duchů byli sice horůrkem, ale děsy a běsy tu zároveň jely na nižší volume. Alespoň ve srovnání s kolegy okolo. Tím více se však člověk k dobrodružstvím Sama a Deana rád vracel!

02 a 03) Otec Merrin & Otec Karras (Vymítač ďábla)

Tohle duo z původního Vymítače ďábla samozřejmě inspirovalo seriálového Exorcistu nejvíce – už jen tím, že seroš sám na film „tak trochu“ navazuje. Merris a Karras by rozhodně měli dostat metál za svou odvahu. Vymítač ďábla byl totiž čistokrevný horor, v němž si každá scéna vybrala svou daň na psychickém stavu hrdinů. Zvláště na Merrinovi bylo vidět, že je stále blíž svěrací kazajce. Vzdor jeho odvaze však musíme za závěrečné „řešení“ problému vzdát poklonu i Karrasovi…

01) John Constantine (Constantine)

Jakkoliv máme rádi Vymítače, nemůžeme jiným příběhům upřít podstatnou věc – většina exorcistů je nudná jako nedělní škola. To John Constantine je jiná liga! Pije jako houba, kouří jako továrna a krucifix s sebou zajisté nosí – ale ve formě brokovnice. John Constantine je rocková hvězda mezi vymítači a jako takový právem patří na vymítačský trůn!

Exorcista pokračuje na Prima COOL v neděli ve 22.35.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný