8. ledna 2018 14:09

Každou neděli po desáté večer vás na COOLu spasí Exorcista

Pokrokový, ambiciózní, soucitný mladý kněz Tomas Ortega (Alfonso Herrera) a nelítostný, drsný templář Marcus Keane (Ben Daniels) se stávají jedinou nadějí zoufalé rodiny Ranceových. V na první pohled obyčejné americké domácnosti se ukrývá hrozivé zlo, které s každým dalším dnem sílí. V napínavém seriálovém psychologickém thrilleru Exorcista začíná boj proti ďábelským silám, které se na tuto chvíli připravovaly několik staletí.

Seriál Exorcista je napínavý psychologický thriller o dvou naprosto rozdílných kněžích, kteří se potýkají s rodinným prokletím hrůzostrašného posednutí ďáblem. Otec Tomas Ortega (Alfonso Herrera) je novou tváří katolické církve: je pokrokový, ambiciózní a soucitný. Vede malou, ale oddanou farnost na předměstí Chicaga. Ani trochu netuší, že se jeho klidný život navždy změní.

Hluboko v chudinských čtvrtích města Mexico City jiný kněz zjišťuje, že se dostal do pasti osudového souboje na život a na smrt. Otec Marcus Keane (Ben Daniels), který bojuje s nepopsatelným zlem, je templářem dnešní doby. Jako sirotek vyrůstal ve Vatikánu, kde se od dětství připravoval na válku proti odvěkým nepřátelům církve a lidstva. Otec Marcus je vším, čím otec Tomas není: nelítostný, drsný a naprosto oddaný své misi. Uprostřed mezi těmi dvěma se ocitá rodina Ranceových, která chodí do Tomasova kostela.

Na první pohled je to normální americká rodina. Ale ne všechno je v této domácnosti tak, jak se zdá. Otec Henry (Alan Ruck) se jen pomalu a těžko zotavuje z traumatického zranění. Z nejstarší dcery Katherine (Brianne Howey) se stala samotářka, která nechce vyjít ze svého pokoje. Její mladší sestra Casey (Hannah Kasulka) má pocit, že ve zdech slyší podivné zvuky. A matka Angela (Geena Davis) je přesvědčená, že se v domě ukrývá cosi démonického, co s každým dalším dnem sílí.

Angela je zoufalá, prosí otce Tomase o pomoc, a nevědomky tak způsobí setkání mladého naivního kněze s otcem Marcusem. Každý sám stojí tváří v tvář nemožnému. Ale společně se stávají jedinou nadějí Ranceových v boji proti ďábelským silám, které se na tuto chvíli připravovaly několik staletí.

Zajímavosti:

  • Seriál Exorcista vychází z legendárního hororu Vymítač ďábla z roku 1973, který získal dva Oscary v kategoriích Nejlepší scénář a Nejlepší zvuk, v dalších osmi kategoriích byl nominován a je dodnes považován za nejlepší horor všech dob.
  • Seriál je pokračováním Vymítače ďábla a jako takový se stal součástí celé série, v rámci které v průběhu let vznikly další čtyři filmy – Vymítač ďábla 2: Kacíř, Vymítač ďábla III, Vymítač ďábla: Zrození a Pod nadvládou zla.
  • Tvůrci původně pracovali na nové filmové verzi Vymítače ďábla, než se místo toho raději zaměřili na seriál, který na film volně navazuje.
  • Děj seriálu Exorcista se odehrává 40 let po událostech filmu Vymítač ďábla.
  • Producent Jeremy Slater vidí původního Vymítače ďábla jako „Rolls-Royce mezi horory“ a slibuje, že i seriál bude patřičně strašidelný a děsivý.
  • Slater říká, že od druhé epizody se výrazně rozšiřuje záběr seriálu. Postupně se budeme dozvídat, proč se ďábelské síly zaměřily zrovna na Chicago a proč k tomu došlo zrovna teď. Slater zároveň slibuje několik šokujících překvapení a nečekané odhalení skutečné identity jednoho z hrdinů.
  • První epizodu natočil Rupert Wyatt, který režíroval filmový hit Zrození planety opic a je také výkonným producentem seriálu.
  • Celý seriál se natáčel v americkém Chicagu.
  • Druhá řada s podtitulem „Další kapitola“ měla americkou premiéru na podzim 2017. Hlavními hrdiny jsou kněží Tomas a Marcus, kteří se tentokrát zabývají jiným případem posednutí ďáblem.

Postavy:

otec Tomas Ortega (Alfonso Herrera) Pokrokový, ambiciózní, soucitný mladý kněz vede malou farnost na předměstí Chicaga. Navzdory osobním problémům a vnitřním pochybám přijal místo v katolické církvi. Touží zjistit, jaké má pro něj Bůh poslání. Netuší, že se jeho klidný, přímočarý život navždy změní a že se musí zapojit do smrtícího boje proti ďábelským silám.

Alfonso Herrera Mexický herec a bývalý zpěvák se narodil 28. srpna 1983 v Mexico City. Upozornil na sebe rolemi v seriálech Exorcista a Sense8. Zahrál si v řadě mexických filmů a seriálů. Byl členem popové skupiny RBD nominované na cenu Latin Grammy. Skupina vydala 9 alb ve španělštině, portugalštině a angličtině a vystupovala v Mexiku, Jižní Americe, Srbsku, Rumunsku, USA a Španělsku.

otec Marcus Keane (Ben Daniels) Nelítostný, drsný kněz je neohroženým templářem dnešní doby. Je naprosto oddaný boji proti odvěkým nepřátelům lidstva. Jako sirotek vyrůstal ve Vatikánu, kde se od dětství připravoval na hrůzný životní úkol: vymítání ďábla z posedlých obětí.

Ben Daniels Anglický herec se narodil 10. června 1991 v městě Nuneaton. Upozornil na sebe rolemi v seriálech Exorcista a Domek z karet. Původně se prosadil jako divadelní herec ve Velké Británii a pak v Americe na Broadwayi. Byl nominovaný na prestižní ceny Olivier a Tony. Je gay a žije s hercem Ianem Gelderem. Když má volno, věnuje se malování. Praktikuje ashtanga jógu.

Casey Ranceová (Hannah Kasulka) Mladší dcera Ranceových na první pohled působí jako veselá, sportovně založená dívka s drzým smyslem pro humor. Ale tím se jenom snaží skrýt hluboké nejistoty a nepěkně žárlivou povahu, která poznamenala její rodinné vztahy. Je ještě příliš mladá na to, aby věděla, komu může opravdu důvěřovat. Nebo že kvůli vlastní naivitě se z jejího idylického života může stát hotová noční můra.

Hannah Kasulka Americká herečka se narodila v Georgii. Upozornila na sebe rolemi v seriálech Exorcista a Pravá krev. Její příjmení má ruský původ.

Katherine „Kat“ Ranceová (Brianne Howey) Starší dcera Ranceových už má v životě něco za sebou. Kvůli zranění musela ukončit slibnou dráhu baletky. A během studií na vysoké škole přežila vážnou dopravní nehodu. Od té doby je uzavřená do sebe, neustále sklíčená a zřídka vychází ze svého pokoje. Její matka má podezření, že za Katherinino podivné chování může něco mnohem zlověstnějšího.

Brianne Howey Americká herečka se narodila v kalifornském Los Angeles. Upozornila na sebe rolemi v seriálech Exorcista a Scream Queens.

Henry Rance (Alan Ruck) Otec sester Ranceových zůstal po těžké nehodě mentálně postižený. Je často zmatený a frustrovaný, protože se cítí osaměle a nedokáže ochránit své milované. Na první pohled se jeví jako obyčejný prosťáček s dětskou povahou, ale ve skutečnosti ho cosi pojí s misí otce Tomase a otce Marcuse.

Alan Ruck Americký herec se narodil 1. července 1956 v Clevelandu. Upozornil na sebe rolemi v legendární komedii Volný den Ferrise Buellerra, ve filmech Nebezpečná rychlost, Twister, Mladé pušky II a v seriálech Exorcista a Všichni starostovi muži. Začínal na divadle a poměrně rychle se prosadil na Broadwayi. Je podruhé ženatý s herečkou Mireille Enos. Má čtyři děti: dceru a syna z prvního manželství a dceru a syna z druhého manželství.

Angela Ranceová (Geena Davis) Matka sester Ranceových je milující manželkou a středobodem celé rodiny. Je laskavá a ochranářská. Dělá, co může, aby za žádných okolností neztrácela naději ani víru. Dokonce i přesto, že se bojí, že celá její rodina může být ve smrtelném nebezpečí. Má podezření, že jejich domov obsadilo ďábelské zlo, které se zaměřilo na její dcery a den za dnem je silnější.

Geena Davis Americká herečka, producentka, scenáristka, bývalá modelka a sportovkyně se narodila 21. ledna 1956 v městě Wareham v Massachusetts. Proslavila se rolemi ve filmech Moucha, Beetlejuice, Thelma a Louise, Velké vítězství, Dlouhý polibek na dobrou noc a Náhodný turista, za kterou získala Oscara pro nejlepší herečku ve vedlejší roli. Zahrála si v seriálech Exorcista, Chirurgové a První prezidentka, za který získala Zlatý glóbus pro nejlepší herečku v dramatickém televizním seriálu. Umí hrát na piano a flétnu. V mládí hrála na varhany v kostele v rodném Warehamu. Během výměnného studijního pobytu ve Švédsku se naučila švédsky. Kariéru začínala jako modelka. V roce 1999 se ucházela o účast na Olympijských hrách v Sydney ve sportovní kategorii lukostřelba. Umístila se na 24. místě z 300, ale kvalifikaci nezískala. Později prozradila, že se v mládí atletice nevěnovala a s lukostřelbou začala až v roce 1997. Je počtvrté vdaná a má tři děti: dceru a dva syny – dvojčata. Jejím druhým manželem byl herec Jeff Goldblum.

Exorcistu můžete na Prima COOL sledovat každou neděli po desáté večer.

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný