12. března 2018 07:06
Michael Pšenák

Známe všechny účastníky týmové COOL ligy

Kvalifikace jsou u konce, známe všechny účastníky! Kdo postoupil v sobotu večer? A jak vidí dosavadní průběh populární komentátor Horaczio?

Ke čtyřce již známých kvalifikantů se v sobotu večer připojila poslední dvojka. Největší favorité ze všech bojů o spot v hlavní části, dvojice Nikolas Velký Čaroděj a TROLLS FROM THE LIAR, už byli venku, postup jsme tedy očekávali především od Team Narcis. Jenže, Pandapple a spol. to nezvládli ani tentokrát! Z postupu z prvního místa se nakonec radovali paradoxně nejlepší domácí hráči v jiné hře. Ve skupinách uvidíme bojovat dvojici Jess – CHIPY, které můžete znát jako špičkové hráče Clash Roylae. Pravda, k postupu je táhli především jejich týmoví kolegové Welfare a GarO, senzace je to ale i tak! Z druhého místa postoupili rovněz ne moc známí Banáni.

Právě postupující z druhé kvalifikace, týmy Nikolas Velký Čaroděj a TROLLS FROM THE LIAR, patří k favoritům na zisk celkového zlata i přesto, že o svůj spot museli bojovat v kvalifikaci. S ambicemi jdou do hlavní části i ostřílení borci z nEophyte, opomínat ale nemůžeme nikoho, šanci (a zvláště, když jde o Hearthstone) mají naprosto všichni. Jisté je ale, že trofej zvedne nad hlavu někdo z těchto dvanácti týmů, komu držíte palce vy?

 • riSing eSports
 • nEophyte
 • Nikolas Velký Čaroděj
 • TROLLS FROM THE LAIR
 • NejvícNejmíň
 • Banání
 • eSuba
 • Inside Games
 • Dark Tigers
 • ECLOT Gaming
 • L2P Gaming
 • eEriness

Horaczio se o kvalifikacích opravdu rozpovídal. Komu bude držet palce? A jakou čtyřku vidí jako opravdu nejsilnější?

Nyní už známe všech 12 účastníků hlavní části, komu to přeješ nejvíce?

No jako "nestranný" komentátor samozřejmě eEriness. Ale reálně asi všem, v každém týmu mám nějakého kamaráda, nebo se jedná o sympatické underdogy.

A (když odpustíš od sympatií), kdo má podle tebe opravdu největší šanci na výhru?

Je fér říct, že v každém týmu jsou kvalitní hráči, protože není jednoduché projít přes kvalifikaci a pozvané týmy jsou předními československými týmy se zavedenými hráči (možná bude právě zajímavé sledovat, jak se eE popere s novou soupiskou a jestli IG potvrdí svojí dominanci po ráně v podobě odchodu velmi dobrých hráčů. Asi největší šanci dávám právě Mikyho týmu, kvůli reprezentaci hráčů i z mezinárodní sféry a Findanovu týmu, protože to je také mix hráčů s nemalými úspěchy.

Týmových zápasů je na naší scéně jak šafránu, co tě baví jako komentátora více? Klasika mezi dvěma hráči nebo právě tento styl?

Týmové soutěže miluji a jsem rád, že Prima COOL s takovouhle soutěží přišla. Když se nad playem radí čtyři hráči, tak vidíme opravdu kvalitní Hearthstone a když ještě můžeme poslouchat jejich myšlenkové pochody, tak je to i velmi přínosné pro diváky (ne, že by komentátoři ale dělali špatnou práci ve vysvětlování situací!). Navíc je i v týmových soutěžích větší dávka emocí, a to k zajímavému esportu patří, takže mě určitě více baví komentovat týmové zápasy. Možná je to ale také kvůli tomu, že nejsou tak časté, a tak je to něco nového u čeho si navíc můžu dát chvíli pauzu, zrovna, když mluví hráči.

Vraťmě se ještě na chvíli ke kvalifikacím, překvapil tě výsledek nějakého týmu? Čekal si postup od někoho dalšího? A naopak, koho z úspěšné šestky jsi na postup netipoval?

Postupující týmy mě vesměs nepřekvapili a svědčí to o tom, že HS možná není jen o RNG. Máme ale v lize i nějaké méně známe hráče, jako například tým Banáni. Postup jsem samozřejmě přál i týmu Narcis a překvapilo mě, že ve své nabité soupisce nepostoupili, ale možná je to dané tím, že hráli kvalifikace uvolněně a šlo jim spíše o pohodovou náladu a zábavu.

Teď čistě teoretická otázka, kdybys měl o spot v lize bojovat, jaké tři hráče by sis k sobě vybral?

Tohle je otázka, na kterou se nedá odpovědět, aniž bych někoho urazil. Tak aspoň urazím i ty, které bych si k sobě vybral. Samozřejmě CzechClouda, protože je mistr světa a nemusel bych se cítit tak špatně, kdybych náhodou missnul nějaký lethal. Dále Skeriho, protože bez jeho vtipů bych se nevydržel soustředit tak dlouho nad HS (odreagování je potřeba). No a završil bych to asi Gumicukem, protože tým potřebuje i nějakou mediální pozornost. Jak tak ale koukám na tu soupisku, tak bychom se asi nedostali ani z prvního kola kvalifikace.

Máme posledních pár týdnů před expanzí a rotací karet do Wildu, to znamená, že současná metagame tu nebude ani do konce COOL ligy. Baví tě tato meta nebo jako většina hráčů novou expanzi netrpělivě vyhlížíš?

Tak v HS je meta vždycky "stale", když se blíží expanze, protože meta už je známá a nejde tolik překvapit soupeře. Téhle metě pomohlo, že uprostřed proběhly nerfy, takže aspoň nebyla tak dlouho stejná. Na novou expanzi a rotaci se samozřejmě těším, protože to bude zas něco jiného, ale nemyslím si, že momentální meta je nějak tragická. Bude také samozřejmě zajímavější komentovat nové zápasy a balíky a věřím, že s novou metou se přijde podívat i víc diváků na to, co se zrovna hraje a také na to, jak se to hraje.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný