3. května 2020 20:56
Michael Pšenák

Známe postupující do FIFA COOL ligy!

Po dlouhých bojích se v sobotu večer určilo kompletní složení první a druhé COOL ligy. Dočkali jsme se řady vyrovnaných bitev a také několika překvapení, přičemž o postupujících nakonec rozhodly jen ty nejmenší rozdíly.

Uspořádání COOL ligy je naším prvním větším počinem na kompetitivní FIFA scéně a rozhodli jsme se vytvořit hned dvě ligy. Do první ligy se bude v budoucnu dát postoupit pouze z druhé ligy, jiný způsob v současnosti neplánujeme. První kolo vypukne již v pátek 8. května a do budoucna můžete počítat s tím, že hracími dny budou středa a pátek. Utkání budou vysílána na Twitch kanále Prima COOL. Na všechny zápasy budou vypsané kurzy u sázkové kanceláře Tipsport, kde najdete i řadu velkých domácích i světových turnajů nejen ve FIFA 20, ale i v dalších populárních esportech.

Kvalifikační swiss jednoznačně DRMi10 z Viktorie Plzeň, který jako jediný vydržel bez prohry až do úplného konce a po zásluze se může radovat z postupu do 1. ligy. Slušná příběhová linka se rýsuje také okolo Emericksona, který sice hned první zápas prohrál, ale následně zvládl uhrát pět výher v řadě, kdy se mu podařilo přehrát i svého parťáka The Johnyho, Cristyho nebo Pikeje. Nelehkou úlohu zvládl také zástupce Zicon Esports: MarioOoso99. Ten hned v úvodním kole přehrál Kobbyho ze SuperSlavie. Nakonec si zajistil bilanci 5:1 klíčovou výhrou nad Huhnakem z Entropiq.

Velkou neznámou představuje v první lize MorCaJs, který však na cestě za postupem dokázal porazit nejednoho lehkého protihráče. Šestici nejúspěšnějších pak uzavírá dvojice z Teplic: Dalas94 a MikiTheGooat. V první lize doplnili výše zmínění čtveřici pozvaných hráčů, kteří zastupují největší domácí týmy: AC Sparta esports (Caster), Sampi (Seron), Entropiq (RIIJK) a Viktorii Plzeň (T9Laky).

I v druhé lize uvidíme pořádnou dávku předních domácích jmen, mezi nimiž zaujme třeba Huhnak či Pikej, které by mnozí čekali v nejvyšší lize. Na tu nedosáhl ani sparťan JamesBony28 nebo slovenská plejer Cristy a v druhé divizi se tak dá očekávat kvalitní boj o postupové pozice. Druhou ligu dále tvoří sirisetsedm, kucera nebo Empathy1, kteří sice dosud nebyli tolik vidět, ale na scéně se pravidelně zúčastňují největších turnajů již delší dobu. V druhé lize bude zastoupen i tým pražských Bohemians, konkrétně hráčem M4TKO. Startovní listinu pak uzavírají Rozsi a MKL77 ze Cyber Gaming.

Finanční odměny v 1. COOL Lize:

  • 1. místo: 50 000 Kč (+ 1 000 Kč za každou výhru)
  • 2. místo: 25 000 Kč (+ 1 000 Kč za každou výhru)
  • 3. místo: 15 000 Kč (+ 1 000 Kč za každou výhru)
  • 4. místo: 10 000 Kč (+ 1 000 Kč za každou výhru)
  • 5. - 6. místo: 5 000 Kč (+ 1 000 Kč za každou výhru)

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný