6. června 2018 21:27
Michael Pšenák

Známe nominace pro HGG 2018

Global Games jsou zpátky! Již dnes byly odhaleny nominace všech zúčastněných týmů a rovnou můžete volit své favority. Z čeho lze vybírat?

Týmová soutěž Hearthstone Global Games loni otřásla celou HS komunitou. Největší ohlas ale nakonec vzbudila u nás – naše reprezentace ve složení Jarla, Pokrovac, StanCifka a CzechCloud totiž premiérový ročník vyhrála. Spolu se zlatem si Standa a spol. odnesli také spoustu peněz, především ale udělali českému esportu dobré jméno. Nyní se tato týmová soutěž vrací – již ode dneška můžete vybírat hráče pro reprezentaci vaší země. Na výběr máte z osmi karbaníků, jak vypadají nominace pro Česko a Slovensko?

V širším výběru chybí dvě opory vítězné skvadry. Ani u jedné to ale není překvapení – streamer a komentátor CzechCloud oznámil konec kompetitivní kariéry už na začátku roku. A StanCifka zase nesplnil bodové požadavky, o čemž se také již nějakou tu dobu ví. To ale neznamená, že by chyběli kvalitní hráči – v nominaci je třeba Faeli, čerstvá posila týmu Copenhagen Flames, streamer a hráč eSuby Findan, mistr ČR Scruffy, nebo všemi milovaný RybkaPipka. Kapitánem týmu je díky nejlepším ladderovým výsledkům Jarla.

A Slováci? Ti se asi budou muset spoléhat především na svého kapitána – tím není nikdo jiný než martim. Zbytek výběru ale nevypadá tak našlapaně, jako ten český. To ale neznamená, že by chyběly hvězdy! Svůj hlas budete moci hodit třeba Jožovi, dvojnásobnému mistrovi SR, nebo takovému Zatarovi.

Jak vůbec budou letošní Global Games probíhat? Na úvod bude 48 zúčastněných týmů vhozeno do šestikolového swissu. Z něj postoupí šestnáctka nejlepších do druhé části – čtyř GSL skupin. No a potom už se půjde do finále! Osmička nejlepších se potom utká v single elimination play-off. Fornát se tedy od loňska trochu liší. Dotáhnou to Češi nebo Slováci až ke zlatu? Snad ano, nezapomeňte držet palce a především hlasovat pro své favority.

Prizemoney:

  • 1. místo: 50 000 $ (12 500 $ pro hráče)
  • 2. místo: 40 000 $ (10 000 $ pro hráče)
  • 3. a 4. místo: 30 000 $ (7 500 $ pro hráče)

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný