18. února 2019 21:48
Michael Pšenák

Z víkendového DreamHack Leipzig si domů odvezl zlato Pardub

Po menší pauze na nás tento víkend čekala první velká HS LANka a rozhodně bylo na co koukat – v německém Lipsku totiž hráli i naši zástupci.

Na velké Hearthstone LAN akce, mezi které DreamHacky nepochybně patří, vyráží vždy početná skupina CZ/SK hráčů. A DH Leipzig se navíc nekonal ani moc daleko a do Německa tedy vyrazilo našinců opravdu hodně! Někteří z nich měli místo v hlavním turnaje zajištěné již skrze online kvalifikaci, ostatní pak museli bojovat o postup dále v samotném turnaji. Do něj se nakonec povedlo dostat jedenácti Čechům a Slovákům, před nimi ale rozhodně nestál jednoduchý úkol.

První část turnaje, souboj 32 online a 32 offline kvalifikantů, se totiž hrála nemilosrdným Single-Elimination formátem, ve kterém jste museli pro postup dále vyhrát rovnou tři zápasy. To se nakonec povedlo jen třem Čechům, do skupin to dotáhl Pardub z ECLOT a také dvojice eSubáků, Findan a ecoo.

Právě první jmenovaný měl na svém kontě již jeden nedávný úspěch z DreamHacků, na DH Winter to totiž dotáhl až ke stříbru. A že by to tentokrát mohlo být podobně ukazoval i průběh druhé části, tedy GSL skupin – v něm totiž Pardub stále pokračoval ve své krasojízdě plné pouze výher 3:0 a do play-off to tedy dotáhl stále s čistým štítem. To samé ale bohužel nešlo říct o Findanovi a ecoovi, ani jeden z nich totiž ve své skupině uspět nedokázal a v turnaji už tedy zbýval pouze hráč týmu ECLOT.

Jenže to, že už je v turnaji sám, Pardubovi evidentně vůbec nevadilo – ani ve čtvrtfinále turnaje totiž neztratil první hru v turnaji a jasné už měl minimálně dělené třetí místo. Jenže kdo by se spokojil s ním, když může mít více, Pardub sice v semifinále turnaje poprvé lehce škobrtl, se štěstím si ale se svým soupeřem poradil 3:2 a po druhé za sebou ho tedy na DreamHacku čekalo finále. A tentokrát už si nenechal titul proklouznout mezi prsty, hráč s nickem SirCojones proti našemu borci neměl šanci a Pardub si tedy z Německa veze domů titul!

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný