18. března 2018 08:55
Michael Pšenák

WESG: Fnatic jede domů se zlatem

Turnaj s největšími prizemoney letošního roku, souboj národů WESG, dospěl ke svému konci. Přes dlouhou sérii kvalifikací se na samotné LAN finále probojovalo 32 týmů, po první skupinové části jich ale zbylo jen šestnáct. Kdo si nakonec odnesl zlato a neskutečných 800 000 dolarů?

Velkých Counter-Strike turnajů není nikdy dost! Po turnaji na IEM Katowice přichází jeden trošičku netradiční, WESG. To se od těch ostatních odlišuje nejen obřím prizepoolem, činících neskutečných 1 500 000 dolarů, ale také jedním naprosto zásadním pravidlem – turnaje se smí účastnit pouze týmy složené z hráčů stejné národnosti. To samozřejmě zasáhlo některé světové špičky, jako mousesports a FaZe Clan, silný dopad to má ale i na CZ/SK týmy, které jsou vesměs namixované z hráčů těchto dvou zemí.

Právě kvůli absenci některých elitních týmů je WESG kritizováno za takto obří prizepool – vyhrát více jak 50 000 dolarů totiž na WESG není problém i pro týmy, které by si na normálním turnaji ani neškrtly. Další vlna kritiky se na WESG snesla kvůli ubytování – na poslední chvíli totiž to původní odpadlo a tak dostali hráči provizorní. Jenže, jak ukázali na svých fanpage, byl tento hotel plný plísně a celkově nevypadal jako ubytování hráčů bojujících o 1 500 000 dolarů. Jak ale celý turnaj probíhal?

Na úvod bylo 32 kvalifikovaných týmů rozděleno do osmi skupin, hraných klasickým formátem každý proti každému. Ale už zde přišly první problémy – některé týmy se totiž kvůli problémům s vízy (nebo problémům se s1mplem) nebyly schopny na turnaj dostavit. Třeba skupina E byla ochuzena rovnou o dva týmy, takže na EnVyUs a Bravado čekal rovnou postup. Jinak ale skupiny probíhaly bez větších překvapení, Team Russia, fnatic i BIG svou skupinu ovládli, překvapili jen SK Gaming – ti se totiž na turnaji, kde měli bez problémů brát zlato, nedokázali probojovat ani do druhé části!

V prvním semifinále na sebe narazili fnatic a TeamOne. Zde už se brazilcům skalp dalšího favorita nepovedl a Švédové si pod vedením rozjetého Robina "flusha" Rönnquista dojeli až do finále. Ve spodní části pavouka zase bojovali silní Rusové proti Space Soldiers. Zde SS dokázali, že mají na to konkurovat světové elitě, bez ztráty jediné mapy si dojeli pro spot v grandfinále! To přineslo opravdu vyrovnaný souboj. Po jednom prodloužení na druhé mapě putoval zápas do decideru. Zde už fnatic využili svoje zkušenosti a Space Soldiers dokázali porazit! Do Švédska si tedy vezou nádherných 800 000 dolarů!

Výsledky WESG CS:GO 2018:
1. místo: fnatic 800 000 dolarů
2. místo: Space Soldiers 300 000 dolarů
3. místo: Team Russia 150 000 dolarů
4. místo: TeamOne 70 000 dolarů

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný