12. března 2018 15:09
Michael Pšenák

Welfare: Zetko a Hearthstone? Možné to je!

Kvalifikace jsou za námi a my jsme si vzali na paškál další tvář naší scény. Dříve jeden z nejlepších domácí HS hráčů, nyní manažer největšího Clash Royale týmu u nás. V COOL lize ale ukázal, že Hearthstone mu stále jde, v poslední kvalifikaci obsadil tým NejvícNejmíň, který vede jako kapitán, první místo! Co vedlo Welfara k náboru dvou hráčů Clash Royale do HS týmu? A jak vidí své šance v hlavní části? Kvalifikace jsou za námi a my jsme si vzali na paš

Složení tvého týmu je opravdu zajímavé. Dva z vás známe jako elitu domácí Clash Royale scény a i ty jsi vlastně z HSka přešel na Clash. Myslíš, že máte šanci v konkurenci hráčů, jako je Faeli, Jarla nebo Pokrovac šanci uspět?

Náš tým je rozhodně sestaven ze zajímavých jmen. Vlastně šlo o pokus dokázat, že se tam dokážeme dostat. Postupně jsem to tedy já, Welfare, jakožto bývalý hráč týmu eEriness, který má své nejlepší okamžiky za sebou. Následně je to dvojice Jess, reprezentující tým Zetko eSports a Chipy, reprezentující tým eSuba, oba ovšem v jiné hře, a to Clash Royale. Vzhledem k tomu, že jsme mezi sebou přátelé, tak jsem si řekl, že bych do toho šel s nima. Potřebovali jsme ještě jednoho hráče, nejlépe hráče, který se v HS vyzná. Napadl mě Garo, můj bývalý spoluhráč z týmu eEriness a ten neváhal a přijmul nabídku to odehrát s náma. Je určitě těžké říct, jestli budeme moci konkurovat takovým jménům, ale jsou to ve většině případů kamarádi, se kterými se znám již nějakou dobu. Bude to zajímavé, ale náš cíl je samozřejmě postoupit!

Co tě vůbec přivedlo k odchodu z HS scény a přesunu na Clash?

Hraní HS jsem se přestal věnovat po nevydařené sklizni na MČR 2017, hra mě přestala bavit a měl jsem možnost získat pozici v týmu Zetko eSports jako manažer Clash royale sekce. To ale neznamená, že se v budoucnu nedokáží cesty Zetka a Hearthstonu spojit.

A je možné, že tě po tomto úspěchu začnem zase vídat hrát kompetitivně Hearthstone?

Nemyslím si, můj čas věnuji jiným věcem a úspěch ve hře je teď hodně založen na tom, kolik do toho dá hráč času.

Když se podíváme na vaší soupisku, vypadá to, že CHIPY s Jessem jsou zde pouze do počtu, je tomu opravdu tak? Nebo se nezdají a uvnitř jsou to karetní mágové?

Na to je těžké odpovědět. S oběma se znám dost dobře a oba jsem k Hearthstone přivedl a do dnes je tu hru učím. Musím říct, že oproti mým začátkům dělají velké pokroky. Momentálně to vypadalo tak, že jsme s Garem udělali lineup, promysleli veškeré situace a Jesse s Chipym jsme využívali jako podporu. Šlo o trackování handy, zapisování karet, co se zahrály, a taktéž o ujištění situací. Je dobré mít v týmu někoho, kdo nevidí tolik do hloubky té hry. Může se totiž stát, že bychom neviděli naprosto jednoduché playe, protože nad tím až moc přemýšlíme. To je jejich práce, víc radši prozrazovat nebudu.

V hlavní části je spolu s vámi dalších 11 týmů, je tam i někdo, proti komu by sis opravdu rád zahrál?

Určitě, rád bych potkal kluky z eSuby, mohl by to být super zápas. Potom samozřejmě eEriness a dokázat, že jsme lepší a dokážeme je porazit. Naopak moc nechci potkat tým ve složení Jára, Valdaboy, Findan a Mirrari. Ten tým jsme potkali v první kvalifikaci v prvním kole a myslím si, že i když neměli pozvánku, patří mezi favority na celkové vítězství.

Máme posledních pár týdnů před expanzí a rotací karet do Wildu, to znamená, že současná meta tu nebude ani do konce COOL ligy. Baví tě tato meta nebo jako většina hráčů novou expanzi netrpělivě vyhlížíš?

Jak je známo, tak HS již moc nehraji, tudíž na ladder se kouknu na 10 minut za den, ani ne. Meta je hodně flexibilní, líbí se mi variace, které jsou umožněny, ale chtělo by to zase trochu strhnout nadvládu Warlocků a Priestů a udělat nějaký vážně super balíček na Huntera. Doufám, že mi to nová expanze dovolí.

Příchod nové expanze vůbec finish COOL ligy extrémně naruší, podobně tomu ale bylo i u HGG. Pečlivý výběr decků tedy bude naprosto klíčový, kdo má u vás v týmu nastarosti deckbuilding?

Deckbuilding probíhá dá se říci stejně, jako rozhodování ve hře. Já a Garo si vymyslíme vlastní line-up, pracujeme na něm, zkoušíme a následně se sejdeme a porovnáme si, co jsme vymysleli, řekneme si slabiny, proč máme toto a toto a snažíme se najít ten ideál. Jak to tak vypadá, tak jsme ideál našli (směje se).

Hearthstone se obvykle hraje pouze mezi dvěma hráči, týmová verze moc obvyklá není. Co tebe osobně víc baví?

Už minulou sezonu, ještě v roli profesionálního hráče, jsem dá se říci prosil skeriho, aby se něco takového udělalo. Je to úplně o něčem jiném, je úžasné vědět, že na to není jen váš mozek, ale můžete se o tom poradit s někým dalším, vidět jiné možnosti, které jste sám o sobě neviděl. Nemůžu se dočkat začátku ligy a doufám, že postoupíme co nejdále!

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný