22. prosince 2020 15:26
Michael Pšenák

Vicemistr FIFA COOL ligy DRMi10: Chtěl jsem zlomit sérii druhých míst

FIFA COOL liga je u konce, a také proto jsme vyzpovídali vicemistra druhého ročníku z FC Viktorie Plzeň. Michal "DRMi10" Drastich porazil úřadujícího mistra Mikiho, následně si vyšlápnul na týmového kolegu T9Lakyho, ale v samotném finále nestačil na Serona.

Jak bys jednou větou zhodnotil své počínání v podzimní FIFA COOL lize?

Své počínání bych zhodnotil pozitivně, konečné druhé místo je pro mě úspěch.

V první sezóně jsi vyhrál základní část, ale nakonec z toho nebyla ani medaile. S čím jsi vstupoval do podzimního splitu?

Od první sezóny jsem příliš neočekával, jelikož jsem patřil k nováčkům na scéně a postup do COOL Ligy jsem si musel vybojovat přes obě kvalifikace. Proto první místo v základní části bylo i pro mě překvapením a proto jsem byl s konečným čtvrtým místem spokojen. Do této sezónu jsem vstupoval s většími ambicemi, které jsem nakonec naplnil.

Jak bys zhodnotil základní část? Mrzelo tě ztracené umístění v top 2 v posledním kole?

Začátek základní části nebyl ideální, po čtyřech kolech jsem se nacházel na sestupových příčkách. Poté ovšem přišla vítězná série, díky které jsem se ocitl před posledním zápasem na druhém místě. A i přes porážku bylo třetí místo úspěchem.

V play-off sis nejprve dokázal poradit s úřadujícím šampionem Mikim. Co rozhodlo?

S Mikim jsme v letošním ročníku odehráli již několik zápasů a jednalo o vyrovnané zápasy, ve kterých měl Miki lehce navrch. Do zápasu jsem tak vstoupil opatrně. V prvním zápase rozhodl až můj pozdní gól. Do druhého zápasu jsem už vstoupil s větší jistotou a poté co jsem přečkal pár slibných šanci Mikiho, tak jsem dokázal zvítězit.

V semifinále jsi po vyrovnané bitvě vrátil T9Lakymu porážku ze základní části. Jaké bylo porazit svého týmového kolegu?

Do série jsem nevstoupil vůbec dobře, když jsem první zápas nezvládl. Naštěstí se v play-off hrál formát BO3, takže jsem si stále věřil. Do dalších dvou zápasů jsem vstoupil s lehce pozměněnou taktikou a nakonec jsem i s trochou štěstí dokázal postoupit do finále.

Jak jsi prožíval těsnou prohru ve finále? Co chybělo ke zlaté medaili?

Se Seronem jsem odehrál za poslední půlrok asi čtvrté finále a konečně jsem chtěl zlomit sérii druhých míst. Šlo vidět, že se hrálo o hodně a ani jeden jsme nechtěli udělat žádnou chybu, jednalo se o velmi opatrné finále. První dva zápasy jsme si rozdělili spravedlivě po penaltách a poslední zápas jsem bohužel nedokázal proměnit šance a byl jsem za to potrestán.

Jak jsi obecně spokojený se svými výkony v letošním roce?

Začátek FIFY mi příliš nesedl, ale postupem času jsem se dokázal novému ročníku přizpůsobit a v tuto chvíli cítím postupné zlepšení formy.

Jaké máš ambice do dalšího roku?

Hlavním cílem pro nadcházející rok je vyhrát pro Plzeň Datart e:Ligu a bojovat o nejlepší umístění na všech ostatních turnajích.

Jak budeš trávit volný čas v nadcházejících týdnech?

Následujících pár dní mám v plánu si odpočinout, v klidu si užít vánoční svátky s rodinou a vstoupit do nového roku plný sil.

Máš na závěr nějaký vzkaz pro čtenáře?

Všem čtenářům bych chtěl popřát příjemné svátky a poděkovat všem za podporu. Také mě můžete sledovat na instagramu Drmi10cz.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný