12. září 2019 21:06
Michael Pšenák

V4 Future Sports Festival: Vše na jednom místě

Do jedné z největších esportových akcí ve východní Evropě zbývá poslední týden, tak je na čase si shrnout veškeré informace, které se při sledování či návštěvě tohoto eventu budou hodit.

V4 Future Sports Festival je zcela unikátní iniciativou ze strany Maďarska, který má za cíl stát se absolutní jedničkou mezi esport akcemi na územích Visegrádské čtyřky. Samotné turnaje vypuknou již 18. září, kdy v rámci CS:GO půjde o zápasy mimo stage, ale i tato část bude anglicky streamována. To hlavní se však odehraje ve dnech 21. a 22. září v halách budapešťského výstaviště Hungexpo. Dohromady se bude hrát o pohádkových 350 tisíc eur, které se rozprostřou mezi herní tituly CS:GO, Fortnite, Gran Turismo, Tekken 7, NBA 2K20 a FIFA.

Pro fanoušky, kteří by na akci rádi přijeli osobně, máme skvělou zprávu – na místě se nebude vybírat vstupné!

Hlavním tahákem bude stejně jako v loňském roce turnaj v CS:GO, který letos doplní V4 Royale ve Fortnite. Z řad pozvaných týmů do Budapešti dorazí Virtus.pro, Ninjas in Pyjamas, MIBR a mousesports, z lokální kvalifikace se pak můžeme těšit na účast týmu E-RIVALS. Turnaje ve Fortnite se zúčastní celkem 50 dvojic, z nichž se 40 kvalifikovalo a 10 bylo pozváno a i v tomhle turnaji se dá očekávat gameplay světových měřítek. Největším českým želízkem v ohni je účastník World Cupu Marteen, kterého ve dvojici doplní Koudy.

V případě těchto dvou hlavních titulů se ale samozřejmě můžete těšit na samostatné články a preview.

Aby těch žánrů nebylo málo, na místě se chystají i menší doprovodné turnaje v bojové hře Tekken 7, závodním titulu Gran Turismo a sportovních hrách NBA2K20 a FIFA. V Budapešti organizátoři chystají také tuny doprovodného programu, ve kterém nechybí třeba taneční výzva. Návštěvníci si budou mít možnost užít také technologické expo nebo nadupané herní zóny. Jak jsme už zmínili, akce je zdarma, tak neváhejte a vyrazte!

Důležité odkazy:

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný