14. srpna 2019 12:24
Michael Pšenák

V4 Future Sports Festival čeká návrat již v září

Turnaj pro týmy ze zemí Visagrádské čtyřky VF Future Sports Festival se vrací. Druhý ročník této akce na nás čeká v září.

V4 Future Sports Festival se vrací i letos, obří turnaj pro týmy ze zemí Visegradské čtyřky se opět uskuteční v hlavním městě Maďarska. Association of One Million People for Hungarian Esports, která turnaj spolu s ESL organizuje, slibuje opět špičkovou produkci, turnaj ale bude oproti loňsku výrazně menší. Vše proběhne 21. a 22. září a hrát se bude klasicky CS:GO, které bude hrát opět hlavní roli, což dokazuje i to, že z celkového prize poolu na něj připadne 300 000 euro. Bojovat se pak bude i ve Fortnite.

V Counter-Strike bude systém velice podobný tomu loňskému – na offline finále bude své štěstí zkoušet osm týmů, z nichž se tři určí pomocí regionálních (jedna polská, jedna maďarská a jedna společná pro Česko a Slovensko) kvalifikacích a čtvrtý kvalifikovaný celek pak vzejde z celoevropské Wild Card kvalifikace. Toto kvarteto kvalifikantů pak doplní čtyři špičkové Tier 1 týmy, stejně jako vloni tedy bude na co koukat.

Oznámení o letošním ročníku přišlo na poslední chvíli, kvalifikace v CS:GO totiž startují již tuto sobotu. 17. srpna se odehraje první regionální kvalifikace, o týden později pak bude na řadě druhá. Z obou postoupí tři celky na regionální finále, v němž bude na jeden celek čekat místo na samotném V4 Future Sports Festival. Co se týče Fortnite turnaje, moc informací o něm nemáme. Klání v této populární battle royale hře ale bude nejspíše velice podobné tomu CSkovému, v akci se totiž představí jak kvalifikovaná dua, tak pozvaní influenceři.

Mimo těchto dvou hlavních turnajů pak LAN finále v Budapešti nabídne ještě bohatý doprovodný program, v němž budou hrát hlavní roli turnaje ve hrách FIFA, NBA 2K20, Tekken 7 a Gran Turismose. Více informací o V4 Future Sports Festivalu oznámí organizátoři v nejbližších týdnech, proto nezapomeňte sledovat webové stránky turnaje a Facebook událost, kde se již brzy dozvíte vše důležité.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný