23. září 2019 15:43
Michael Pšenák

V4 FSF je za námi, z Fortnite části vezou domů zlato našinci!

Letošní ročník V4 Future Sports Festival je již minulostí. Counter-Strike část nakonec ovládli Tricked, díky turnaji ve Fortnite si ale z Maďarska vezou opět zlato i naši hráči!

V4 Future Sports Festival byl opět hodně nabitý a dle očekávání byl v Česku a na Slovensku hojně sledován. A není divu, ne každý den lze totiž sledovat v akci na turnaji světové úrovně složeném ze známých týmů takovýto počet domácích zástupců. V CS:GO části naše barvy vedle přímých reprezentantů našeho CZ/SK regionu, kterými se po úspěšně zvládnuté otevřené kvalifikaci E-Rivals, hájil také Frozen v dresu mousesports. V druhé hlavní turnajové hře celého eventu, Fortnite, se pak hrálo ve dvojicích a těch českých a slovenských také nebylo málo – dohromady náš region hájilo 14 párů hráčů.

V CS:GO se mousesports a E-Rivals bohužel potkali hned na začátku, a i když se oficiální reprezentanti našeho regionu snažili, Frozen a spol. zkrátka byli nad jejich síly a po výhře 2:0 se posunuli. Vzhledem k tomu, že se skupinová část hrála systémem GSL (v němž vítěz skupiny automaticky postupoval do semifinále a oba týmy s alespoň jednou výhrou do čtvrtfinále), šli E-Rivals do spodní části pavouka, kde pro udržení v turnaji museli nutně vyhrát proti Virtus.pro. To se bohužel nestalo a v Counter-Strike části V4 FSF tak mohli Češi a Slováci fandit už jen Frozenovi. Mouz si naštěstí v zápase proti Tricked zajistili přímý postup do semifinále, a tak bylo jasné, že budeme mít komu fandit i v play-off.

Moc dlouho se tam ale mousesports také neohřáli, Virtus.pro se po své čtvrtfinálové výhře nad NiP stali opět katem českých a slovenských nadějí. V druhé části pavouka pak nejprve Tricked porazili polské adwokacik a pak také MIBR a ve finále nás tedy čekal souboj Poláků a Dánů. A souboj to byl velice vyrovnaný! Po dlouhé třímapové bitvě si nakonec pro pohár došli Tricked, kteří poté, co VP vyhráli úvodní Mirage poměrem 16:12, ovládli nejprve Nuke a pak také Train.

V Counter-Strike tedy našinci úplně nezaváleli, stále tu ale bylo Fortnite, ve kterém byly naše ambice nemalé. A nakonec se také potvrdily! Dvojice Fennix a Dext hrající za tým Inside Games si s celkovým ziskem 81 bodů zajistila s dostatečným náskokem na druhé maďarské duo zlato a 5000 euro. Do TOP 10 se pak vešla ještě čtyři další česká dua, Fortnite část se zkrátka Čechům a Slovákům povedla naprosto na jedničku!

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný