13. února 2019 20:58
Michael Pšenák

V evropském žebříčku 30 pod 30 od Forbesu je i GuardiaN

V evropském žebříčku 30 pod 30 v kategorii Sport a videohry máme i CZ/SK zástupce ze světa esportu – magazín Forbes do něj totiž umístil GuardiaNa!

Název tohoto žebříčku vypovídá snad o všem, co v něm můžete najít – Forbes v něm zkrátka vyzdvihuje ty nejnadanější osobnosti mladší třiceti let. Velmi zajímaovou byla kategorie Sport a Videohry, ve které právě hry hrály opravdu výraznou roli. V žebříčku tedy můžeme vidět vedle běžkyně Diny Asher-Smith, hokejisty Evgeniiho Dadonova či fotbalisty Antoine Griezmanna i třeba hráče švédských NiP Christophera "GeT_RiGhT" Alesunda nebo zakladetele G2 Esports Carlose "ocelote" Rodríguez Santiaga.

A díky tomu, že se esportu začíná dostávat zaslouženého uznání, lze samozřejmě v žebříčku vidět i další profesionální hráče, či herní vývojáře. A tím pro nás definitivně nejzajímavějším je nepochybně Ladislav "GuardiaN" Kovács, do tohoto uznávaného žebříčku se totiž probojoval i tento slovenský hráč Counter-Strike. Jeho umístění je o to zajímavější, že v soupisu členů této elitní společnosti byl totiž uveden mezi známým francouzským fotbalistou N'Golo Kantem a českou teniskou Petrou Kvitovou. Esport zkrátka táhne a to, že vedle takovýchto jmen můžeme vidět i slovenského snipera, to jen dokazuje!

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool