8. září 2019 22:05
Michael Pšenák

V Berlíně je dobojováno, titul z Majoru si odnáší Astralis

Poslední fáze StarLadder Majoru došla ke konci. Průběh pavouka přinesl stejně jako předchozí dvě swiss části spoustu překvapení, po perfektně zvládnutém play-off si z Berlína odnášejí titul dánští Astralis.

Už při pohledu na úvodní los play-off pro osm nejlepších týmů z předchozí Swiss části bylo jasné, že poslední fáze letošního druhého Majoru bude zajímavá. Dva přední favorité na titul, tedy předturnajová světová jednička Team Liquid a Astralis, kteří se tímto označením mohli před americkou pětkou honosit rekordně dlouhou dobu v kuse, byli totiž posláni proti sobě hned ve čtvrtfinále. Jejich souboj byl naplánován jako poslední, už den před nimi byli na řadě ENCE, na které čekali Renegades a Team Vitality, proti nimž se zase postavili hráči z AVANGAR. A právě tato dvě utkání překvapila spoustu fanoušků CS:GO z celého světa, včetně analytiků a komentátorů berlínského expertního týmu – navzdory snad všem očekávání neztratili Renegades proti ENCE ani mapu a v šlépějích Australanů se následně vydali také AVANGAR, kteří překvapili snad ještě více.

Proti francouzským Vitality, dalšímu obřímu favoritovi, který se před Majorem nacházel na druhém místě světového žebříčku, sice jednu mapu ztratili, reprezentanti regionu CIS ale zabojovali a po výhře 2:1 se postarali již o druhou senzaci v řadě. A tato série ještě nekončila! Druhý den play-off totiž přinesl utkání NRG proti Na`Vi, v němž opět navzdory očekávání s1mple a spol. proti Američanům vyhořeli, NRG jim nenechali ani mapu. V následném utkání mezi Astralis pak Dánové druhý americký celek v play-off poslali domů a tehdejší světová jednička se tak po jediném zápase v play-off mohla s Berlínem rozloučit. Výsledek tohoto utkání zajistil také něco silně neobvyklého, v semifinále Majoru se totiž potkaly čtyři celky reprezentující čtyři různé regiony.

Tento počet se ale následující den logicky o polovinu snížil. V utkání černých koňů turnaje nejprve AVANGAR po dvoumapové, ale i tak velmi vyrovnané bitvě poslali domů Renegades a v druhém semifinálovém zápase zase Astralis již podruhé v tomto play-off porazili rozdílem 2:0 americký celek, tentokrát NRG. A z turnaje zbývalo už jen jediné, samotné grandfinále. V něm proti sobě stály dánské hvězdy v dresech Astralis, které se po menší pauze na Majoru na scénu navrátily velice stylovým způsobem, a překvapení celého turnaje AVANGAR. A i když se AdreN a spol. snažili jak jen to šlo, na dánskou mašinu to nestačilo. Tým pod vedením device, který v den grandfinále slavil narozeniny a jako dárek si odnesl také MVP ocenění, neztratil mapu ani v posledním utkání turnaje a po výhře 2:0 se opět Astralis opět stali šampiony!

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný