16. prosince 2019 22:02
Michael Pšenák

Uplynulý víkend přinesl vrchol turnaje Xbox Masters pořádaným Jirkou Králem

Velké finále dvojice turnajů s názvem Xbox Masters, které pořádal Jirka Král, hostilo tento víkend pražské Zetko. O zajímavé ceny na místě bojovali domácí hráči FIFA a NHL.

Z kvalifikacích na dva turnaje s názvem Xbox Masters, kterých se celkově zúčastnilo hned 350 hráčů, nakonec vzešlo dvacet čtyři nejlepších, šestnáct ve FIFA a osm v NHL, kteří si to minulý víkend rozdali v pražském Zetku o prize money v celkové hodnotě 230 000 korun. Do počtu účastníků menší turnaj v NHL začal bojem ve skupinách, ze kterých postoupili dále hráči ItzDzouvi, Zaky, PgBorec a WeatherBook. Po semifinále pak v souboji o titul zbyli už jen první a poslední jmenovaný, z nichž se nakonec radoval ItzDouvi, jenž se svými Washington Capitals porazil Weatherovu Tampu Bay.

Xbox Masters v NHL, konečné pořadí:

  • 1. místo: ItzDzouvi (50 000 Kč)
  • 2. místo: WeatherBook (25 000 Kč)
  • 3. až 4. místo: Zaky, PgBorec (10 000 Kč)
  • 5. až 8. místo: Lady Brunette, Pikej, Švýca, xfikussczx (5 000 Kč)

I FIFA turnaj odstartoval skupinovou fází, z níž do play-off postoupilo osm hráčů. Ve vyřazovacích soubojích to do TOP 4 dotáhli Lengi, tomaskrecman, Srda a ŠK7. Ve finále se nakonec utkali Srda a Lengi a souboj to byl opravdu skvělý! Utkání celkově trvalo skoro jako to v normálním fotbale, po klasické dvojici zápasů totiž bylo skóre 3:3 a v prodlužujících zápasech hraný pravidlem zlatého gólu se rozhodlo až ve třetím, kdy konečně skóroval Lengi. Na toto krásné a napínavé utkání se stejně jako na ostatní mače můžete podívat v záznamu celé akce.

Xbox Masters ve FIFA 20, konečné pořadí:

  • 1. místo: Lengi (50 000 Kč)
  • 2. místo: Srda (25 000 Kč)
  • 3. až 4. místo: tomaskrecman, ŠK7 (10 000 Kč)
  • 5. až 8. místo: Valach, Huhnák, RitziBike, Čurgi (5 000 Kč)

Sledujte hru Grandfinále Xbox Masters 2019! od uživatele zetkolive na adrese www.twitch.tv

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný