25. července 2019 11:57
Michael Pšenák

Tomkeejs o FORTUNA COOL lize: Připravujeme se téměř každý den

Letní split FORTUNA COOL ligy odstartoval včera prvními dvěma zápasy. My jsme si ještě před startem ligy vyzpovídali Tomkeejse, kapitána Dark Tigers. S jakými ambicemi do soutěže jdou? A jak hodnotí probíhající přestupy?

Po odchodu neofraga jste dlouho hledali stabilní náhradu, nyní vás doplnil tusi. Myslíš, že to bude konečně on, kdo do vaší sestavy zapadne?

Silně doufám, že ano. Je to neskutečně demotivující neustále hledat pátého hráče a začínat vždy od znova. S tusim se známe už dlouho, byl to lineup, co vydržel nejdéle, a chemie byla super. Snad si to vše opět sedne a tusi už neudělá další chybu (směje se).

Jak se zatím s novým spoluhráčem připravujete?

Měníme skoro celou naši hru a snažíme se na tom pracovat téměř každý den, protože přichází opět období, kdy se hrají všechny ligy.

Moc času na rozehrání vám ale do startu ligy nezbývá. Jak moc velký problém to dle tebe bude?

Myslím si, že to není extrémně velký problém. Popravdě se chceme hlavně připravit na další sezonu ESEA ligy než na CZ/SK ligy.

S jakými ambicemi tedy do soutěže půjdete?

Ambice jsou samozřejmě vždy nejvyšší, ale musíme začít postupem na samotné LAN finále!

Na jaře se play-off odehrálo v prostorách pražského multikina CineStar, tentokrát se bude ve vyřazovacích soubojích bojovat na KAMIQ YOUFEST. Jaké z těchto míst je ti bližší?

Abych se přiznal, tak z kina jsem měl veliké očekávání a bylo to obrovské zklamání. Asi mi je jedno, jestli to bude v kině nebo na velké stage, hlavně ať se zapracuje na herních podmínkách, ve kterých jsou velké mezery.

Místo se sice mění, systém ale jinak zůstává naprosto stejný, na LAN finále tak tedy postoupí čtyři nejlepší celky. Které to podle tebe budou?

Universe, eSuba, Brute a Dark Tigers.

Když se podíváš na složení ligy, co si pomyslíš? Překvapují tě nějaká jména? Nebo ti v ní naopak někdo chybí?

Velké překvapení jsou pro mě DEFEATERS, kteří měli možná štěstí, že AL měli ESEA ligu. Každopádně oproti minulé sezoně, kde nebyla eSuba ani Universe, mi nikdo nechybí.

Oproti jaru tentokrát obdržely dva celky pozvání a v kvalifikacích se tak bojovalo jen o šest míst. Je to tak dle tebe dobře, nebo si myslíš, že by měl v kvalifikacích každý dokázat, že do ligy opravdu patří?

Popravdě jsem čekal, že invite do další ligy dostanou všichni, kteří postoupili na LAN finále, takže jsem spíše cítil zklamání, že jsme museli hrát opět kvalifikaci...

Díky za rozhovor, máš na rozloučenou nějaký vzkaz pro fanoušky?

Taky děkuji za rozhovor a vzkaz pro fanoušky? Vidíme se na LAN finále!

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný