8. července 2019 20:56
Michael Pšenák

Team Liquid ovládl ESL Cologne, z Německa si odnáší 1 125 000 dolarů

V Lanxess aréně zaplněné 15 000 diváky včera hráči Team Liquid stvrdili, že světová jednička jsou nyní opravdu oni. Americký tým si bez jediné prohry došel pro zlato a tím si také zajistil vítězství druhé sezóny Intel Grand Slam.

Nejlepší týmy světa v čele s Team Liquid a Astralis se sjely minulé úterý do německého Kolína nad Rýnem, aby si to rozdaly o zajímavé prize money v ESL Cologne, jednom z největších turnajů roku mimo Majorů. Jak bývá u ESL turnajů zvykem se skupinová část odehrála specifickým formátem kombinující GSL a double-elimination pro osm týmů. Na vítěze horního pavouka v těchto skupinách čekal přímý postup do semifinále, ti, kteří to do vyřazovacích soubojů dotáhli až přes lower bracket, ještě museli projít přes čtvrtfinále.

V základní části nás zajímala především skupina A, ve které bojoval jak Frozen s mousesports, tak GuardiaN s FaZe Clan. Tyto dva celky na sebe dokonce narazily hned v prvním kole a z tohoto souboje vyšel lépe tým zkušeného slovenského snipera. FaZe a mouz se pak ale potkali ještě v druhém kole LB a v BO3 souboji Frozen GuardiaNovi porážku vrátil. V následujícím zápase o postup ale mouz uspět nezvládli, nad jejich síly byli Natus Vincere a do play-off to tak bohužel nedotáhl ani jeden z dvojice domácích zástupců. Vedle již zmíněných Na'Vi postoupily ze skupiny A ještě dva americké celky, přímou cestu do play-off si zajistil Team Liquid, místo ve čtvrtfinále si zase vybojovali NRG. V Béčku pak z horní části pavouka postoupili Astralis a ze spodní NiP s Vitality.

V play-off se na úvod sehrály dvě čtvrtfinalová utkání, ve kterých si dle očekávání bez větších problémů poradili Natus Vincere s NiP a Vitality s NRG. Překvapivá nebyla ani semifinálová výhra Team Liquid nad Na'Vi, o překvapení se ale postarali Vitality, kteří v druhém utkání o místo v grandfinále potvrdili svoji formu a vyřadili Astralis. V BO5 grandfinále tedy nedošlo na vytouženou řežbu mezi aktuální a bývalou světovou jedničkou a soupeře Team Liquid tak dělali Vitality.

A i když se francouzský tým v čele se superstar ZyWOoem snažil, TL svoji pozici před plnou Lanxess arénou výhrou 3:1 potvrdili a k prize money samotného turnaje si tak odnesli ještě 1 000 000 dolarů díky tomu, že svým titulem na ESL Cologne také vyhráli druhou sezónu Intel Grand Slam. Jedna trofej ale nakonec k Vitality putovala i tak, ZywOo si totiž svými perfektními výkony zajistil MVP cenu.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný