18. listopadu 2019 22:19
Michael Pšenák

STYKO si při premiéře v GODSENT připsal LAN titul!

STYKO a spol. si při svém prvním turnaji v dresu GODSENT připsali historicky první titul z LAN turnaje pro sestavu původně známou jako NoChance.

Tento víkend se kromě druhé fáze ESL Pro League a Dreamhacku Open Atlanta uskutečnil také menší turnaj v ukrajinském Kyjevě s názvem WePlay! Forge of Masters S2, kterého se zúčastnila také nová sestava týmu GODSENT. Do Kyjeva kromě STYKA a jeho týmu přijely také týmy jako forZe, GamerLegion, Heretics s KioShiMou nebo vítězové V4 FSF, dánští Tricked, konkurence tedy byla silná.

GODSENT však do Kyjeva přijeli připraveni, což dokázali hned v základní skupině, kterou dokázali ovládnout po výhrách nad forZe a GamerLegion. V semifinále navíc na tento tým čekala slibná skupinka talentů pod hlavičku Gambit Youngsters. Ani proti těm však evropský tým nezaváhal a po přesvědčivé výhře 2:0 postoupil do finále.

Tam se proti nim postavili dánští Tricked, kteří si po výhře na V4 FSF v Budapešti brousili zuby na další velké vítězství. Že patří mezi favority dokázali díky výhrám nad Heretics a Gambit Youngsters v základní skupině, v play-off si zase poradili s Gamer Legion.

Oba týmy se tak ve velmi dobré formě střetly ve finále a diváci mohli očekávat skvělý souboj. Jako první se odehrála mapa Nuke, která potvrdila očekávání vyrovnaného zápasu, když GODSENT vyhráli nejmenším možným rozdílem 16:14, čemuž také výrazně pomohl STYKO svým acem v posledním kole. Poté přišla řada na Inferno. I tam jsme v první polovině viděli vyrovnaný souboj, v té druhé se však vše odehrávalo v režii evropského mixu.

Pro tým ve složení Maikelele, STYKO, zehN, kRYSTAL a Maden to tak znamená první offline titul a téměř jistě také postup do světové TOP30, čímž tento celek potvrzuje svou stále zlepšující se formu

Konečné výsledky WePlay! Forge of Masters Season 2:

  • 1. místo: GODSENT – 50 000 $
  • 1. místo: Tricked – 20 000 $
  • 1. místo: Gambit Youngsters – 10 000 $
  • 1. místo: GamerLegion – 10 000 $
  • 5. až 6. místo: forZe – 3 000 $
  • 5. až 6. místo: Heretics – 3 000 $
  • 7. až 8. místo: Copenhagen Flames – 2 000 $
  • 7. až 8. místo: Winstrike – 2 000 $

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný