27. září 2019 17:15
Michael Pšenák

Streamerka CinCinBear dostala ban na Twitchi za nošení sportovní podprsenky

Twitch zasáhl proti další z řady streamerek, jež při streamování nosí sportovní oblečení, které má být považováno za nevhodné. Populární streamerka známá pod přezdívkou CinCinBear, vlastním jménem Cinthya Alicea, dostala na streamovací platformě ban.

Dočasný ban měla streamerka dostat kvůli oblečení, jež měla na sobě. Jednalo se o sportovní podprsenku. Informace se nejprve objevila na twitterovém účtu Twitch Partner Bans a CinCinBear následně potvrdila, že byla zabanována i na svém Discord chatu. Nejedná se bohužel o první takový případ.

Fanoušek na Twitteru nabídl porovnání, z něhož je patrné, že na Twitchi spíše projde streamerům rasistické, sexistické nebo homofobní chování bez zásahu moderátorů. Ale ve chvíli, kdy se objeví žena, odhalující méně kůže, než zahlédnete v létě na veřejném koupališti, ihned by zasahovali. Zdá se, že takový ban bývá pouze na 24 hodin.

Podle updatu již byla streamerka CinCinBear odbanována a na den z platformy suspendována.

Jak už bylo zmíněno výše, CinCinBear není jediná, kdo se dočkal banu ze směšných důvodů. Například streamerka Fareeha, která se věnuje Overwatchi, byla varována za svůj „prádelkový“ stream. Spodní prádlo, jež měla mít na sobě, se však skládalo z oblečení na cvičení, konkrétně šortek ke kolenům a sportovní podprsenky, odhalující břicho. Byla jí uložena zkušební doba 90 dní.

Pokud budou takové bany pokračovat, Twitch může sám sobě začít kopat hrob, neboť se streameři (a streamerky) mohou rozhodnout streamovat na jiné, jim otevřenější a přátelštější, platformě. Je jen na Twitchi a jeho moderátorském týmu, aby dokázal poznat rozdíl mezi opravdu nevhodným NSFW obsahem, jenž si zaslouží jejich zásah, a ženami, které si pro stream pouze oblékly pohodlné sportovní oblečení.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný