7. dubna 2019 21:14
Michael Pšenák

StarSeries i-League S7 ovládli Natus Vincere

Týden plný CSka je za námi, StarSeries i-League S7 je u konce a že to bylo něco! Jak tento nadupaný turnaj nakonec dopadl?

Čínská Šanghaj hostila od minulého víkendu již sedmou sezónu StarSeries i-League. Na turnaj, ve kterém se hrálo o prize money v celkové hodnotě 500 000 dolarů, sice nedorazili Astralis ani Team Liquid, na místo ale dojel celý zbytek TOP 5, tedy FaZe Clan, ENCE a Natus Vincere, a rozhodně tedy bylo na co koukat.

Prize money:

  • 1. místo: 250 000 $
  • 2. místo: 80 000 $
  • 3. a 4. místo: 30 000 $
  • 5. až 8. místo: 15 000 $
  • 9. až 11. místo: 8 500 $
  • 12. až 14. místo: 5 500 $
  • 15. a 16. místo: 4 500 $

Nejzvučnější jména současného CS:GO a další méně známé celky, ze kterých lze jmenovat třeba trojici kvalifikantů Team Spirit, Panda Gaming a paiN Gaming, na úvod bojovaly v jedné velké swiss skupině hrané na tři výhry. A hned v ní přišla první překvapení, do play-off totiž nezvládly projít favorizované celky FaZe Clan a MIBR a docela nečekaně se naopak povedlo postoupit Team Vitality a North.

Do vyřazovacích soubojů to ale dotáhli hlavní favoriti celého turnaje, Natus Vincere, a také ENCE nebo fnatic a i play-off tedy slibovalo opravdu kvalitní Counter-Strike. Ještě více zajímavé pak vše bylo po úvodním losu, který rozhodl, že repete semifinále z posledního Majoru mezi Na`Vi a ENCE na nás čeká již ve čtvrtfinále. S1mple a spol. v něm nakonec porážku finské bandě vrátili a do TOP 4 to spolu s nimi dotáhli také NRG, na které nestačil Team Vitality, fnatic, na něž zase neměli hráči North, a také Renegades, kteří zvládli porazit švédské NiP.

Semifinále pak na úvod přineslo rychlý souboj mezi fnatic a NRG, ve kterém KRIMZ a spol. porazili americký celek 2:0, a v druhém zápase nezvládli rozjetí Renegades bitvu proti Na`Vi. Z turnaje už tedy zbývalo jen grandfinále, od kterého nejeden fanoušek očekával vyrovnanou BO5 bitvu. S1mple a spol. ale měli jiné plány a v posledním utkání celé akce svoji roli favorita bez problémů potvrdili výhrou 3:0.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný