20. ledna 2019 20:53
Michael Pšenák

Souboj je u konce, reprezentant Astralis device nakonec končí druhý

Že to bude těsné, bylo jasné. První ale může být jen jeden a device to nakonec není.

Že se na dvou nejlepších místech TOP 20 objeví právě s1mple a device, bylo na 99,9 % jasné hned 1. 1. 2019. Hádky o tom, kdo ho ale nakonec doopravdy ovládne, ale nebraly konce a poměr hlasů v nich byl skoro vždy 50:50. Za device mluvily mimo skvělých individuálních výkonů i týmové úspěchy, za s1mple zase neskutečné statistiky. Na trůnu ale může stát jen jeden a device jím nakonec není.

Rok 2018 (a především jeho závěr) byl rokem Astralis, o tom pochyb není. A device měl na tom opravdu neskutečnou zásluhu. Vloni byl hráčem s nejlepším ratingem za CT stranu, za obranu nasbíral krásnou hodnotu 1.34. Na velkých akcích byl také třetím nejlepším hráčem co se počtu zabití za kolo týče (0.78), druhý s nejmenším počtem smrtí (0.59), a druhým co se opening fragů týče (celkově jich dal 0.14 za kolo, s 62.2% úspěšností).

Celkový rating měl třetí největší, 1.24, dopředu ho ale hnaly skvělé výkony v play-off (rating v něm měl 1.22) a především sedm MVP titulů, více jich v jednom roce nikdo nikdy nedostal. Z celkových 17 eventů, kterých se tento dánský sniper zúčastnil, si odnesl třináct osobních ocenění (spolu se zmíněnými MVP také šest EVP). Díky neskutečným výkonům ke konci roku to vypadalo, že na první místo by nakonec opravdu mohl dosáhnout – jenže anu výsledky, jež by mezi lety 2014 a 2017 na TOP 1 stačily s přehledem, nezvládly konkurovat s1mpleovi.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný