20. září 2019 20:11
Michael Pšenák

Slovenský hráč Skiter si zahraje za NiP! Společně s Biverem doplní americké trio

Velký přestup má za sebou nejznámější slovenský Dota hráč, Skiter, často známý jako Oliver. Ten sice původně skládal evropskou sestavu, kde se mohl potkat i se SabeRLighTem, nakonec se však rozhodl přijmout nabídku do zámoří a stát se jedním z hráčů nové sestavy Ninjas in Pyjamas.

Oliver 'skiter' Lepko se na evropské scéně ukazuje již od roku 2016, nejdelší dobu strávil v týmu PENTA Sports. Další zajímavá etapa přišla na přelomu letošního a tohoto roku, kdy působil v týmu Spirit, aby se následně v březnu přidal do jihoamerické sestavy Infamous. Ta sice působila na lokální scéně, ale postupně se z ní stala z velké míry evropská a její účast například v jihoamerických kvalifikacích byla často kritizována.

V barvách Infamous se Skiter poprvé podíval na Major, konkrétně na EPICENTER. Tým se však v červnu rozpadl a shodou okolností se s novou sestavou Infamous probojovali na The International, kde se překvapivě umístili na 7.–8. místě. Slovenský hráč se naopak v létě zaobíral svým angažmá pro novou sezonu a společně se svým parťákem Biverem měl být součástí týmu Singularity, kam zamířil i český hráč SabeRLighT.

To se však změnilo na poslední chvíli, ačkoliv už to vypadalo, že se sestava Singularity zdá být kompletní. Právě on a Biver se rozhodli přijmout nabídku švédské organizace Ninjas in Pyjamas, která dala důvěru zkušenému kapitánovi pdd, aby poskládal novou sestavu. Do ní si sice vzal dva krajany, UNiVeRsE a Gunnara, pro zbylé pozice se však rozhodl do Severní Ameriky importovat právě zmíněné duo.

Sestava týmu Ninjas in Pyjamas pro DPC 2019/20:

  • Oliver 'skiter' Lepko
  • Nico 'Gunnar' Lopez
  • Saahil 'UNiVeRsE' Arora
  • Malthe 'Biver' Winther
  • Peter 'ppd' Dager

Nová sezoóna začíná listopadovým MDL Chengdu Majorem, tak doufáme, že nová sestava NiP vkročí do nového ročníku správnou nohou a podobně jako v tom minulém nebude na majorech pravidelně chybět.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný