3. září 2017 02:59

Slovenská stár STYKO: Dokážeme porazit i FaZe

Blíží se nám první LAN akce, na které se Martin "STYKO" Styk představí v dresu mousesports. A právě k této příležitosti si pro nás portál HLTV.org připravil s tímto slovenským plejerem rozhovor.

K mousesports jsi se oficiálně přidal teprve před dvěma týdny, jaké byly tvé první pocity z nové sestavy?

Popsat je není úplně lehké. Měli jsme jen pár dní na trénink a odehráli jen hrstku ostrých zápasů, to je ten problém. Herně se ale s týmem cítím skvěle, jsme hráči se skvělým potenciálem a budou-li mít alespoň dva hráči svůj den, tak proti nám nebude lehké hrát. Jako tým jsme spolu byli na GamesComu v Kolíně, což jsme považovali především jako teambuilding. Poznali jsme se více navzájem, otužili vztahy a to je, minimálně pro mě, velice podstatné.

Přišel jsi z týmu, ve kterém jsi strávil bezmála dva roky. Jaké pro tebe bylo přizpůsobování se v mousesports? Změnila se tvá herní role hodně od té, co jsi měl v HellRaisers?

Na některých mapách se změnila více, než na jiných. Když jsem se k mouz připojoval, bylo mi jasné, že budu hrát tu roli, co na mě zbyde. LMBTovi jsem vzkázal, že nechci, aby se kvůli mně měnil herní plán, klidně se přizpůsobím na novou pozici. Bude to ale ještě chvíli trvat, než si na novou roli zvyknu.

Letos jsi měl jen na dvou eventech nadprůměrný rating. Měl jsi jen špatnou formu či jsi se v herním stylu HellRaisers cítil utrápený? Věříš, že styl mouz ti bude sedět lépe?

V mém předchozím vyjádřením jsem říkal, že jsem se v HR necítil pohodlně, to má dost možná se špatnými výsledky nějakou spojitost. Cítil jsem se unavený, trénovali jsme strašně hodin denně a ta zábava ze hraní CSka pomalu ubývala. Po herní přestávce jsem nabral druhý dech, podával jsem lepší výkony v FPL i v tréninkových zápasech, prostě přišlo zlepšení.

To, že je ropz stále ještě školák, by mi také mohlo pomoci. Po prázdninách budem muset trochu upravit tréninkový plán, takže bychom mohli hrát trochu méně. Ale to jen tipuji, teprve uvidíme, jak to bude reálně.

ZBYTEK ROZHOVORU SI MŮŽETE PŘEČÍST NA PLAYZONE.CZ

Autor: Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný