1. prosince 2018 18:48
Michael Pšenák

Sledujte finále osmé sezóny ESL Pro League s českým komentářem

Již příští úterý vyvrcholí osmá sezóna ESL Pro League. A díky Prima COOL to budete moci sledovat i s českým komentářem!

Na LAN finále jedné z nejznámějších světových dlouhodobých soutěží, ESL Pro League, bude bojovat šestnáct týmů, sedm evropských, šest severoamerických a po jednom z Asie, Oceánie a Jižní Ameriky. A samozřejmě že mezi těmito celky nechybí nechybí světová elita! Část z obřího prizepoolu 750 000 dolarů se budou snažit urvat třeba mousesports, MIBR, Team Liquid či světová jednička Astralis. A právě dev1ce a spol. mají další motivaci turnaj vyhrát – výhrou by totiž dosáhli na vysněný milion dolarů za výhru Intel Grand Slamu.

Organizátoři si pro účastníky připravili relativně nezvyklý formát, místo klasických čtyř skupin po čtyřech se totiž na úvod bude hrát jen ve dvou velkých GSL skupinách. Jejich vítězové pak postoupí přímo do semifinále, druzí postupující z WB pak půjdou jako výše nasazení do čtvrtfinále. Tam jim budou soupeře logicky dělat týmy z LB.

Skupina A

Astralis ViCi Gaming
Renegades HellRaisers
Team Liquid G2 Esports
INTZ eSports BIG

Ve skupině A najdeme spíše outsidery, zároveň v ní ale bojuje také hlavní favorit, dánští Astralis. A vzhledem k tomu, že svou cestu turnajem započnou v Áčku také hráči Team Liquid, o postupujících z horní poloviny GSL skupiny je prakticky jasno. Souboj o třetí místo ale bude podle nás výrazně vyrovnanější, zálusk na něj rozhodně budou mít G2 Esports, reálnou šanci ale budou mít také hráči HR a BIG. A právě poslední jmenovaní by si ho podle nás měli také zajistit

Skupina B

MIBR Sharks Esports
NRG Esports North
Ghost Gaming mousesports
Natus Vincere ORDER

To ve druhé skupině to bude naopak nejspíše neskutečně vyrovnané. Přímý postup do semifinále by si nejspíše měli uhlídat hráči Natus Vincere, pomýšlet na něj ale můžou také mousesports a MIBR. Právě tyto tři celky by měly být těmi, co postoupí do play-off, šanci ale budou mít všichni, i když je pravda, že taková Sharks Esports a ORDER opravdu ne moc velkou.

A vrchol osmé sezóny ESL Pro League budete moci díky Prima COOL a KFC sledovat také s českým komentářem! Za mikrofonem se na vás budou těšit známá jména, Lelek, Shadye, blade, DeeThane, Dev1 a Kaparzo. Takže v úterý 4. prosince buďte připraveni fandit svým favoritům.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný