10. ledna 2019 09:17
kazimir.krysta@iprima.cz

Skupiny Minorů byly představeny, jak vypadají ty evropské?

Evropský Minor většinu nebývá tou nejzajímavější podívanou, nyní ho ale budeme bezpochyby sledovat velmi pečlivě. O postup na Major v něm totiž budou bojovat i mousesports se STYKem a oskarem.

Major se po dlouhé době vrací do Katowic a hrát se tam budou letos i Minory- Ty normálně patří spíše k méně atraktivním turnajům, protože ta nejznámější jména mívají místo na Majoru jisté, ten evropský měl ale letos sledovat každý fanoušek esportu ze Slovenska a Česka – kvůli fiasku na FACEIT Majoru a změně pravidel na něm totiž uvidíme mousesports, za které samozřejmě hraje hned dvojice domácích hráčů, oskar a STYKO.

Prize pool:

  • 1. místo: 30 000 $ + místo na IEM Katowice Major 2019 (New Challenger Status)
  • 2. místo: 15 000 $ + místo na IEM Katowice Major 2019 (New Challenger Status)
  • 3. místo: 5 000 $ + místo na Minors' 3rd Place Play-In

On vůbec bude evropský Minor kvůli změně pravidel zajímavou podívanou, spolu s mouz totiž bude o místo na Majoru bojovat ještě jeden tým z TOP 10 a tím jsou dánští North. Uspět můžou teoreticky oba týmy, přímý postup do Spodek Areny totiž čeká hned na dva celky, smutnit ale nemusí ani třetí nejlepší. Ten se totiž ke konci ledna utká spolu s bronzovými týmy z dalších Minorů v tzv. Mirors' 3rd Place Play-in, turnaji čtyř týmů, na kterém se rozdají další dvě místa na Majoru. Do začátku evropského klání zbývá přesně týden a dnes byla odhalena podoba skupin. Ty se budou hrát formátem GSL a první kola vypadají na evropském Minoru takto:

Skupina A
mousesports vs. Valiance
Vitality vs. OpTic
Skupina B
North vs. Windigo
ex-Space Soldiers vs. ENCE

Co se týká ostatních Minorů, tam zůstává vlastně skoro vše po starém, půjde zkrátka o turnaje Tier 3-4 týmů, na kterých sice neuvidíte nejlepší světové CSko, špatné výkony na vás ale rozhodně čekat nebudou. Současně s evropským se bude hrát Minor pro CIS region (např. Nemiga Gaming a Gambit Esports), dva dny po konci těchto dvou se pak zase budou konat asijský (např. Grayhound Gaming a Renegades) a americký (např. NRG Esports a Team Envy).

kazimir.krysta@iprima.cz

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný