24. července 2017 16:39

ROG Liga je zpět s prizepoolem 100 000 Kč!

Ještě ani nevychladla polská Tauron aréna a Prima COOL ve spolupráci s ASUS Republic of Gamers přináší druhou herní sezónu ve hře Counter Strike: Global Offensive.

Poučeni z problémů a s feedbackem od kapitánů a komunity, se vrací jedna z nejprestižnějších českých a slovenských lig. ROG COOL Liga navazuje tam, kde v dubnu skončila jarní edice a tato letně-podzimní varianta přinese kromě unikátního Swiss formátu i finále na velkém festivalu YouFest.

Jednodušší varianta

Po zkušenostech s League of Legends a HearthStone verzí herních lig, jsme se rozhodli pro jednodušší variantu, kterou doplní turnaje ať už v online nebo v offline prostředí YouFestu. ROG COOL Liga přinese tu nejlepší podívanou ze světa CS:GO, kde se utká osm nejlepších českých a slovenských týmů.

Svou pozvánku do ligy již potvrdili poslední finalisté jarní edice Alza.eXtatus a eEriness E-BLUE (ex-GunRunners). Kdo si tak bude chtít zahrát s těmi nejlepšími, nemusí váhat a může se registrovat!

Jak bude celý šampionát probíhat? Podívejme se na herní systém:

Herní systém

1. část

  • Tři online kvalifikace (každá rozdělená do 2 částí - Free for All a Top8) - z každé kvalifikace postoupí 2 nejlepší týmy do další fáze turnaje
  • Kvalifikace se hraje BO1, finále se hraje BO3
  • Vítěz kvalifikace vyhraje 5 000 Kč

2. část

  • Osm týmů si zahraje BO3 Swiss formát turnaje (Zápasy se hrají BO3, čtyři nejlepší postoupí do play off)
  • Hrací dny - Pondělí a Úterý

3. část

  • Play off - Čtyři nejlepší ze Swiss formátu odehrají 23. a 24. Září play off ve formátu GSL
  • - Dva nejlepší postupují na LAN finále

4. část

  • Grandfinále
  • Na festivalu YouFest se od 14:00 odehraje finále ROG COOL ligy ve hře CS:GO ve formátu BO3.

Kvalifikace

1. kvalifikace - 31. července a 1. srpna 2. kvalifikace - 7. a 8. srpna 3. kvalifikace - 14. a 15. srpna

Ceny

Herní týmy si už v kvalifikaci přijdou na finanční odměnu. Vítěz získá na své konto 5 000 Kč, prohra pak obdrží věcný balíček od našich partnerů. Celková dotace turnaje je 100 000 Kč.

1. místo - 40 000 Kč 2. místo - 20 000 Kč 3. místo - 15 000 Kč 4. místo - 10 000 Kč

5. - 8. místo - Věcný balíček od našich partnerů plus vstup pro celý tým na YouFest zdarma

MČR body

Tento "šampionát" bude mít i bodové zastoupení v rámci MČR sezóny. Bodování je připraveno pro osmičku týmů, kteří se popasují s nástrahami první herní fáze (online kvalifikace).

1. místo - 250 MČR bodů 2. místo - 200 MČR bodů 3. místo - 150 MČR bodů 4. místo - 100 MČR bodů 5. - 8. místo - 50 MČR bodů (to jsou ti, kteří neprojdou Swiss částí turnaje)

Turnaje probíhají na portálu Prima COOL a PLAYzone.cz, kde se hráči registrují a zjistí základní informace o turnaji. Všechny informační články, rozhovory a podrobnosti naleznete na Prima COOL. První turnaj začíná už toto pondělí a my budeme rádi, když se jej zúčastníte!

Kompletní výsledky a zápasy budou navíc přenášeny živě na Twitch kanále Prima COOL, kde se o informační servis a zábavu postarají oblíbení komentátoři Ondřej "Lelek" Kvarda, Marek "shadye" Hovanec a Zdeněk "RADERCZ" Princ.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný