11. ledna 2021 15:26
Michael Pšenák

Ritzy: V první lize chci medaili!

Jiří "Ritzy" Jičinský díky barážové výhře nad teplickým borcem Dalasem94 doplní svého týmového kolegu MorCaJse v elitní první FIFA COOL lize. Právě proto s ním přinášíme rozhovor nejen o baráži, ale také jeho cílech do další sezóny.

Jaké byly tvé bezprostřední pocity po vyhrané baráži?

Pocit štěstí, obrovská radost a velká rána, kterou způsobil kámen co mi spadl ze srdce :)

Jak náročná pro tebe vlastně byla cesta do první ligy? Do baráže jsi to zvládl opravdu o chloupek.

Druhá liga je velice kvalitní, řekl bych, že kdokoliv z horní části tabulky by mohl konkurovat hráčům z první ligy. Vzpomínám hlavně na zápasy, kde jsem body ztratil. A závěr sezóny byl klíčový, bohužel jsem musel hrát proti svému spoluhráči, ale naštěstí pro mě jsem to zvládl.

Teď už k baráži samotné. Co rozhodlo?

Upřímně jsem si docela věřil. V 2. cool lize jsem hrál proti silným soupeřům a momentálně jsem se svojí taktikou spokojen. První zápas byl Dalas o dost lepší a zaslouženě vyhrál. V druhém jsem měl kapku štěstí a ve třetím jsem byl z mého pohledu lepším hráčem já a zaslouženě jsem postoupil.

V první lize se setkáš i s MorCaJsem, který naposledy skončil třetí. Jak vidíš své šance ty?

Téměř každý MoCaJsův zápas jsem sledoval a fandil. Předvedl skvělý výkon a zaslouženě získal třetí místo. Doufám, že se společně umístíme co nejvýše. Velký dík patří Martymu a Čurgimu za to, jak nás dokážou připravit na těžké zápasy. Od příští sezóny budou mít zas víc práce :)

Je někdo, na zápas s nímž se v první FIFA COOL lize těšíš nějakým způsobem více?

Na každý zápas se těším, jelikož je to u nás nejsledovanější soutěž. Tlak určitě s ohledem na nabité složení 1. FIFA COOL ligy bude znát před každým zápasem, ale je to pro každého stejné a i já se s ním vyrovnám.

Jak se ti podařilo adaptovat na FIFA 21?

Adaptce byla rychlá. Ve víkendové lize mi nedělá problém dávat týden co týden E2, ale chci to posunout na pravidelnou E1. Mnohem důležitější než WL je ale pokrok v turnajích a v neposlední řadě postup do 1. COOL ligy.

Jak bys obecně zhodnotil svůj rok 2020?

Velice neobvyklý rok, který ovlivnila pandemie, ale jinak byl dobrý. Podpis se Sigmou byl pro mě klíčový a celkově jsem v roce 2020 prorazil na českou FIFA scénu. Doufám, že se mezi elitou udržím a budu moci nadále sbírat zkušenosti v zápasech proti těm nejlepším.

Máš nějaké konkrétní ambice nebo cíle v novém roce?

Rád bych se podíval do TOP200 ve WL. Dále mám za cíl udělat medailový úspěch na Datart e:Lize a v další sezóně FIFA COOL ligy.

Díky za rozhovor! Co bys na závěr vzkázal olomouckým fanouškům, nebo čtenářům PLAYzone?

Jsem moc rád, že mohu reprezentovat Sigmu Olomouc jako jeden z tradičnćh klubů u nás. Čtenářům PLAYzone bych rád vzkázal ať nás nezapomenou sledovat na sociálních!

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný