9. října 2019 19:53
Michael Pšenák

Retro Battlegrounds: Legendy se vracejí

Mezi všemi profesionálními a seriózními akcemi je potřeba se občas trochu opustit, třeba i mimo komfortní zónu. Právě tomu je určená i akce zvaná Retro Battlegrounds, kde se legendy jednotlivých ér Counter-Strike scény u nás představí ve třech různých verzích této série.

Retro Battlegrounds se uskuteční 12. října v pražském SkillZone Studiu, komentovat je budou Marek 'shadye' Hovanec a Roman 'blade' Pilný a ve hře bude celkem 30 000 Kč. O tomhle to ale vůbec nebude. V akci se totiž představí jména, která se v pozici aktivních hráčů nepohybují na scéně již dlouhé roky. Někteří jsou již dokonce úplně mimo herní odvětví. Desítka známých jmen se v sobotu utká ve třech zápasech, kde se postupně vystřídá Counter-Strike 1.6, Source a Global Offensive. Pro některé to bude premiéra v Source, jiní zase zavzpomínají na dávná léta. To vše slibuje parádní podívanou a hlavně pořádnou porci zábavy všem divákům.

Kdo všechno se tedy představí? Dnešního komentátora a streamera Ivana 'Dev1' Lazarova doplní jeho dávný spoluhráč z dob FU.sk, Radovan 'uNreaL' Bratinka. Spolu s nimi si v minulosti zahrál i další aktér, Jan 'JOHAN' Juráň, který se zde potká s daleko větším počtem bývalých kolegů. Spolu s Tomášem 'efron' Pechmanem i Petrem 'petras' Funkem toho zažili spoustu a jeden čas zkoušeli štěstí i v CS:GO, kde se probojovali i na MČR. Chybět nebude ani jejich další parťák z minulého století, Tomáš 'zEro' Bojanovský. Ještě do dávnější historie se lovilo pro Adam 'Riki 'Rückschlosse, který před 15 lety proslul působením v AMD Cyber Teamu. Aby se mezi účastníky nezapomínalo na hráče CS: Source, tak dorazí i zástupce zlaté éry tohoto titulu, Karel 'sneix' Pavlica. Zbylé složení utvoří hráči z časů nejnovějších, kteří ale i zde mají skrze své úspěchy nesmazatelné místo v domácí historii Counter-Strike. Řeč je o Patriku 'DEV7L' Stuchlíkovi a Patriku 'Zero' Žúdelovi.

Účast na akci bohužel musely odmítnout legendy jako oskar nebo GuardiaN, i tak se ale bude na co dívat. Vše tuto sobotu vypukne 15.00, kdy se nejprve rozlosují týmy a poté nás čeká tuhý boj ve třech různých titulech.

Sledujte živé video od uživatele esportligacz na adrese www.twitch.tv

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný