17. října 2019 21:08
Michael Pšenák

PUBG sekce Inside Games vstupuje do bojů o nejvyšší ligu

Studio v Berlíně již podruhé čeká na přední domácí PUBG tým Inside Games. Tým ve složení PiXeL1K, Odstrelovac, Zampeek a Seniks totiž uspěl ve finále PEL Contenders a 17. až 20. října si zahraje o místenku v nejvyšší evropské soutěži PUBG Europe League. Pojďme si celou Phase 3 shrnout společně s jedním ze samotných zástupců týmu.

Inside Games jsou domácí stálicí na evropské PUBG scéně a od konce srpna to pro ně byl již třetí split v lize PEL Contenders. Tam se poprvé za celý rok potkali i s druhým CZ/SK týmem, IG i Moops dokonce dokázali postoupit do finále. Nepředbíhejme však. Skupinová fáze totiž byla velice náročná a Inside Games svou místenku ve finále získali nejen že až v posledním dni, nu doslova posledním možným killem v té úplně nejposlednější hře.

Průběh skupiny A hodnotí Daniel 'Seniks' Ručka:

„Po rozlosování skupin Contenderu jsme ihned tušili, že máme velkou šanci na postup. Papírově se zdála naše skupina malinko slabší, ale nakonec i týmy, od kterých jsme nečekali bůhvíjak dobré výsledky, zahrály velmi kvalitně a tím se šance na postup značně zdramatizovaly. Bojovali jsme tak až do poslední mapy, kde jsme museli zůstat před ruským týmem Katana, který měl, naštěstí pro nás, pomalejší začátek a nebyli tak schopni dotáhnout náš náskok. Nakonec vše dobře dopadlo a my jsme do finále postoupili z posledního postupového osmého místa. Všichni jsme byli velmi rádi, že jsme postoupili do finále, protože v předešlé fázi jsme o 1 bod nezůstali v soutěži a museli tak jít hrát baráž a kdyby nebylo Odstřelovačova umu, pravděpodobně bych teď nic nepsal.“

Pro Inside Games tak šlo ze tří splitu o druhou účast ve finále, což není vůbec špatná bilance. Ani tentokrát však nechtěli být do počtu. Po úvodních dnech se pohybovali v polovině pořadí, díky jednomu velice povedenému dni se však katapultovali do horních pater a od té doby se drželi na stupních vítězů. Třetí místo ještě v závěru dokázali zdokonalit ve stříbrné medaile, díky čemuž si již nyní odnášejí hezkou odměnu 7 tisíc dolarů.

Úspěšné finálové dějství hodnotí opět Seniks:

„Náš cíl pro finále Contenderu byl jasný – zlepšit se, získat zkušenosti a poprat se o Berlín. Ani ve snu jsme nečekali takový výsledek, jaký nakonec byl. Podařilo se nám v průběhu tří týdnů udělat opravdu velký progres, a když se do toho přidá i forma našich hlavních dvou fraggerů, Zampeeka a Odstrelovače, začnou se dít věci. Vždy jsme si po hrách řekli, co bylo špatně, ať už individuálně nebo týmově a jak můžeme docílit co nejvyšší konzistence v určitých scénářích, které nás ve hře potkávají. Samozřejmě jsme neměli jen pozitivní chvilky, ale i v těch horších či bodově podprůměrných dnech jsme dokázali zachovat klid a jít do dalších her s čistou hlavou. Jsem na kluky velmi pyšný a doufám, že v Berlíně převedeme co nejlepší výkon.

Od 17. října tedy Inside Games čeká Berlín, se kterým již mají zkušenosti a nebudou za zelenáče, tak jako tomu bylo na jaře. Baráž o postup mezi evropskou smetánku bude probíhat do 20. října, kdy bude každý den od 18.00 na programu pět her. Celkem se zde představí dvanáct nejlepších Contenders týmu a čtyři nejslabší týmy Phase 3 v PUBG Europe League. Prostor na chyby takřka žádný nebude, protože ve hře jsou jen čtyři místa.

Na závěr tu máme highlight Petra 'Zampeek' Žampacha, který ve finále zaznamenal třetí nejvyšší počet killů.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný