21. března 2019 21:25
Michael Pšenák

První zastávka Electronic Sports Show je tu již tento víkend

Ukázat široké veřejnosti, že hraní videoher není nic, čeho by se měla bát, má za cíl nový projekt Electronic Sports Show. První zastávka této roadshow na vás čeká již tento víkend, na co se na ní budete moci těšit?

Je hraní videoher sport? Zatímco většina gamerů bude tvrdit, že ano, v očích široké veřejnosti tomu tak zatím není. V Česku je dokonce pohled spousty lidí na hry čistě spektický a to samozřejmě není něco, za co by byli hráči rádi. A právě proto vznikl projekt Electronic Sports Show, který má toto v plánu pomocí čtyř vyjížděk po celé ČR změnit. O ESS jsme vás již informovali a nyní už je konečně venku také info o tom, co přesně nás čeká na blížící se první zastávce v pardubickém Atriu.

Tím hlavním bude program na stage, kterým vás bude jako moderátor po celou dobu akce provádět CzechCloud. K němu se na pódium připojí v pátek hráč FIFA 19 Emerickson a v sobotu známá streamerka Viktorkaa. S oběma si budete moci zahrát, či zadiskutovat o zajímavých tématech, která v poslední době hýbou světem gamingu.

To, co vás čeká na pódiu, bude doplňovat doprovodný program na stánkách partnerů. Samsung si pro vás připravil mobilní zónu, ve které si budete moci na nejnovějších smarthphonech vyzkoušet všechny možné hry a také zabojovat ve Fortnite turnajích. Xbox zone zase nabídne něco, co si užijí fanoušci FIFA 19, volné hraní budou doplňovat právě turnaje v tomto populárním fotbalovém simulátoru.

Na své si přijdou i ti, kteří se i při hraní her rádi zapotí, v Datart VR zóně se totiž bude celé dva dny hrát Beat Saber a to jak v turnajích o zajímavé ceny, tak prostě v klasickém hraní jen tak pro zábavu. A chybět nebude ani ta snad nejvíce klasická platforma, tedy počítače. V MSI/Trust PC zone si budete moci na výkonných herních mašinách odzkoušet vaše nejoblíbenější hry, či zasoutěžit v CS:GO a Fortnite. Kompletní program doprovodných stánků najdete zde.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný