10. března 2020 15:23
Michael Pšenák

První velká organizace vstupuje do Valorantu! T1 podepsali s americkou legendou swagem

Jihokorejská organizace T1, známá především svým týmem v League of Legends, vstupuje do first person stříleček! Úkol složit nový Valorant tým nedostal nikdo jiný než legendární Braxton Pierce.

Teprve před týdnem se oficiálně představila nová taktická střílečka Valorant z dílen Riot Games. A i když hra není ani v betě a vydání je zatím v nedohlednu, již teď začínají organizace skládat týmy. První vlaštovkou jsou korejští T1, která do svých řad přivedla CS:GO legendu Braxtona "swag" Pierce.

Braxton byl součástí nechvalně známého CS:GO týmu iBUYPOWER, který v roce 2014 měl ambice patřit mezi světovou špičku. Hráči se však rozhodli v jednom zápase v lize ESEA vsadit proti sobě a úmyslně prohrát, kvůli čemuž si vysloužili doživotní ban na Majory a dvouletý ban od většiny velkých organizátorů, což znamenalo pro celý tým téměř konec kariéry. Po unbanu v roce 2017 se sice vrátil na scénu a zahrál si na některých velkých turnajích, ani přesto však zpět na špičku neprorazil. I kvůli tomu se teď rozhodl opustit CS:GO úplně, aby se mohl věnovat Valorantu.

Vstup do T1 tak znamená pro swaga restart kariéry. Kromě úkolu složit nový tým, který má za cíl stát se nejlepším týmem ve světě Valorantu, se bude v T1 věnovat také streamování a tvoření videí.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný