26. března 2020 21:00
Michael Pšenák

První fáze Entropiq Charity FIFA Cupu se blíží do závěru

Organizace Entropiq je na domácí esportové scéně teprve chvíli, to však jejímu vedení nebrání vytvářet projekty na dobrou věc. Právě ve čtvrtek 26. března se tak uskuteční charitativní FIFA turnaj, ve kterém se představí pět špičkových domácích hráčů. Vše se bude odehrávat za jediným účelem – vybrat peníze pro Nemocnici Na Bulovce.

Koronavirus postupně ruší nebo přesouvá jednu velkou sportovní akci nebo ligu za druhou a dnes se jeho obětí staly i Letní olympijské hry v Tokiu. Nyní tedy nastává čas těch, kteří mohou sportovat z pohodlí domova. Pro tento případ je připraven Entropiq Charity FIFA Cup, jenž se uskuteční tento čtvrtek 26. března od 17 hodin.

Organizace s ikonickým zeleným logem se rozhodla uspořádat charitativní klání na pomoc v boji se zákeřným virem COVID-19, díky svým partnerů garantuje klinice infekčních, parazitárních a tropických nemocí Nemocnice Na Bulovce minimálně 100 tisíc korun. Pomoci dobré věci dorazí i velké hvězdy domácí FIFA scény.

Domácí Entropiq bude reprezentovat Štěpán 'RIIJK' Sobocki, dres jindy konkurenční organizace Sampi oblékne Dominik 'Seron' Čermák. Netradiční počet pěti účastníků doplní zástupci fotbalových klubů. Chybět tak nebude ani šampion Datart e:LIGY Lukáš 'T9Laky' Pour, reprezentující FC Viktorii Plzeň, ikona pražské Sparty Jan 'Emerickson' Krupička a Martin 'Dalas94' Vujtík za FK Teplice. Startovní pole je tak víc než nabité.

Celý turnaj odstartuje v 17.30 a při netradičním počtu pěti účastníků se postupně utká každý s každým. Dva nejlepší hráči poté postoupí do velkého finále, jehož start se odhaduje na 21.00. Průběh bude samozřejmě vysílán živě na Twitchi, do komentátorských křesel usednou Michal Jinoch, Jakub Podaný a Lukáš Vácha. Právě skrze stream bude moci na dobrou věc přispět opravdu každý, Na Bulovku zamíří 100 % všech diváckých příspěvků.

Přispět můžete kliknutím zde na transparentní účet 2701790032/2010

„Sleduju naši esportovou scénu, FIFU jsem hrával, bude to příjemné zpestření si zakomentovat, když teď máme od fotbalu na trávnících pauzu. Jsem fanoušek Playstationu i hraní her,“ prohlásil připraveně bývalý ligový fotbalista Lukáš Vácha.

Jsem rád, že mohu podpořit akci, která pobaví a hlavně pomůže. Věřím, že nás čeká spousta skvělých virtuálních výkonů,“ doplnil Jakub Podaný, hráč klubu Bohemians 1905.

Sledujte živé video od uživatele entropiqteam na adrese www.twitch.tv

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný