17. února 2019 21:41
Michael Pšenák

První část Majoru je za námi, co přinesla?

To, co dříve bývala poslední část kvalifikace na Major, je už nějakou tu dobu jeho součástí. A právě tato část Majoru v Katowicích byla nyní dohrána – kdo se probojoval do The New Legends Stage?

Hlavní kvalifikace na Major (resp. nyní jeho součást známá pod jménem The New Challengers Stage) je vždy zajímavá podívaná. V akci samozřejmě nevidíme ty největší hvězdy, jako v dalších fázích turnaje, jenže občas je prostě lepší dívat se na méně známé tváře, než na ty, které známe velmi dobře. Ale kdyby někomu chyběly až moc, v Challengers Stagelze nalézt i ty, vždyť letos v ní o místo v hlavní části Majoru bojovali třeba legendární NiP, švédší fnatic či Cloud9!

Právě tyto týmy patřily logické také k favoritům na postup dále, velké šance ale fanoušci dávali také třeba NRG a ENCE eSports a jak se na konec ukázalo, věřit jim bylo opravdu moudřejší. A jak tedy turnaj probíhal? Obří překvapení přinesl hned první zápas celé akce, fnatic, kterým spousta hráčů věřila na postup bez prohry, v něm totiž nestačili na ViCi Gaming, o kterých si zase nemálo fandů myslelo, že nedosáhnou ani na jednu výhru.

Jinak ale v prvním kole vše dopadlo tak, jak se očekávalo, NiP si poradili s FURIA Esports, Cloud9 zase dokázali porazit Grayhound Gaming, úspěšní nebyli ani Team Spirit proti ENCE. Jenže v kole číslo dva bylo překvapení o poznání více – fnatic zaváhali i po druhé a v jejich stopách šli i NiP, nad jejichž síly byli střelci z Renegades, Cloud9, kteří zase nestačili na TYLOO, a dokonce i G2 Esports, proti kterým se ve skvělém světle opět ukázali hráči ENCE.

A následovalo tedy kolo tři, které už přineslo i první BO3 souboje. O postupu dále bojovali Renegades s ENCE a lépe ze souboje nakonec vyšel australský celek. To samé se pak povedlo NRG proti TYLOO a co se týká zápasů o udržení, v nich poprvé vyhráli fnatic (ti domů poslali hráče z Grayhound Gaming) a první výhru si připsali i FURIA Esports, na které zase nestačil Team Spirit. Dále tedy nepokračovaly čtyři týmy (dva už měly postup jasné, dva už na něj naopak dosáhnout nemohly), překvapení se ale konala i ve čtvrtém kole.

Ani v něm nezvládli TYLOO stvrdit formu z BO1 soubojů, tentokrát je porazili hráči z celku AVANGAR. Dle předpokladů sice zahráli ENCE, Cloud9 i NiP, čtvrté kolo už bylo definitivní konečnou pro hráče fnatic, kteří si nezvládli poradit s G2 Esports, a předposlední kolo znamenalo konec v turnaji i pro Vega Squadro s FURIA Esports.

A na řadu tedy přišly poslední tři zápasy turnaje, které logicky rozhodovaly jak o postupujících dále, tak o těch, kteří budou moct letět domů. Pro někoho možná překvapivě museli v kole číslo pět hrát jak G2 Esports, tak dvojice Cloud9 – NiP, do The New Legends Stage to ale nakonec dotáhli všichni.

NiP nedovolili ViCi Gaming dotáhnout jejich překvapivé tažení do konce a po vyrovnané bitvě 2:1 mohli slavit postup. Stejným výsledkem pak rozhodli G2 Esports o tom, že TYLOO, kteří do turnaje vstoupili dvěma výhrami, dále nepostoupí, a následně dokázali Cloud9 na dvou mapách porazit Winstrike. The New Challengers Stage tedy i přes velmi překvapivý průběh dopadla zhruba tak, jak se dalo čekat – po všech pěti kolech zkrátka zůstalo jediným opravdu velkým překvapením selhání fnatic.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný