25. září 2020 10:13
Michael Pšenák

Prosby vyslyšeny! Vrací se TS COOL liga, tentokrát ve FIFA 21

První sezonu TS COOL ligy rozhodně hodnotíme jako úspěšnou. Komunita si zápasy užívala a i samotní hráči kvitovali, že na domácí scéně konečně vznikla dlouhodobější soutěž, ve které mohou týden co týden měřit síly s kvalitními soupeři. Proto doufáme, že druhou sezonu s dotací 176 tisíc korun pozvedneme ještě o úroveň výše!

Jelikož byla první liga nesmírně vyrovnaná, často v zápasech docházelo až na penalty. Hráči ukázali, že svou kvalitu mají a obě ligy se odehrály bez větších zádrhelů. I z toho důvodu jsme se rozhodli vyslyšet volání komunity a rozšiřujeme počet účastníků obou lig o dva hráče. Z první ligy tedy nakonec nikdo nesestupuje a elitní desítku doplní dva nejlepší hráči z druhé ligy. Prvního zástupce v nejvyšší lize získá Slovensko, které bude reprezentovat Timotej „Cristy“ Starinský z týmu DV Esports a svého reprezentanta v nejvyšší divizi získají i Bohemians 1905, jelikož na druhém místě skončil Matěj „M4TKO“ Dunka. Dokáže tahle dvojice prohnat prvoligové borce v čele se Seronem a Mikym, finalisty historicky první TS COOL ligy?

V průběhu první sezony si liboval také RIIJK, který na špičku domácí FIFA scény patří už dobrých pár let:

„Jsem moc rád, že se COOL liga uspořádala, protože dlouhodobá soutěž u nás chyběla. Formát první ligy se mi líbí, i když se můžeme bavit o počtu účastníků, který by mohl být do budoucna klidně vyšší.“

Zvýšení počtu účastníků také znamená, že se uvolňují čtyři spoty v druhé lize, takže se již budou konat kvalifikace, ve kterých se bude právě o tato místa hrát. Do první ligy se půjde dát kvalifikovat pouze skrz druhou ligu, která nebude na rozdíl od první ligy streamovaná. I v druhé lize ale bude celá řada kvalitních hráčů, kterým tedy opět dáváme příležitost streamovat zápasy na svých kanálech. Po dohodě s hráči může zápasy libovolně streamovat a komentovat takřka kdokoliv. Důležitou informací je, že se nová sezona bude hrát v novém ročníku hry, tedy ve FIFA 21.

No a kdy nám tedy celá liga začne? S jistotou můžeme říci, že se bude vykopávat 27. října a hrát se následně bude každé úterý. Těšit se můžete i na takzvané MONSTER víkendy, kdy se budou hrát hned dvě kola v jeden den. Hráče čeká znovu boj o 110 tisíc korun, přičemž vítěz získá minimálně 50 tisíc korun. Dále ale budeme pokračovat v osvědčeném systému finančních odměn s dotací 66 tisíc korun, kdy za každé utkání dostane vítěz tisícikorunový bonus.

Liga se hraje opět stylem každý s každým, tentokrát se však utkání přesouvají do formátu BO2 sérií a o vítězi bude rozhodovat finální součet gólů. Všechny zápasy a každý jeden gól tak budou o to důležitější. Na kola se navíc můžeme těšit ještě víc, jelikož se logicky v každém kole odehraje o zápas navíc. Ke komentátorské stálici Koozymu se navíc v rámci MONSTER víkendů přidá i vybraný host, přičemž třeba v minulém splitu svým komentářem přispěl levý obránce Jakub Podaný, který má za sebou angažmá ve Spartě, Bohemians 1905 nebo indické Kalkatě a v současnosti hájí barvy FK Jablonec.

Harmonogram ligy:

 • 20. 10. – 1. kvalifikační turnaj
 • 22. 10. – 2. kvalifikační turnaj
 • 27. 10. – 1. kolo
 • 3. 11. – 2. kolo
 • 8. 11. – MONSTER víkend (3. + 4. kolo)
 • 24. 11. – 5. kolo
 • 1. 12. – 6. kolo
 • 5. 12. – MONSTER víkend (7. + 8. kolo)
 • 8. 12. – 9. kolo
 • 12. 12. – MONSTER finiš (10. + 11. kolo)
 • 19. 12. – Play-off

Rozdělení prize poolu:

 • 1. místo – 50 000 Kč
 • 2. místo – 25 000 Kč
 • 3. místo – 15 000 Kč
 • 4. místo – 10 000 Kč
 • 5. a 6. místo – 5 000 Kč

Své vyjádření dodal projektový manažer COOL lig Pavel Tučňák Kristián:

„Neskutečně jsem se těšil, až budeme moct odstartovat další sezonu TS COOL ligy ve hře FIFA, konkrétně pak režimu FIFA Ultimate Team. Po skončení předchozího splitu jsme vyslechli feedback organizací, hráčů i komunity a myslím, že se nám podařilo udělat mnoho změn k dalšímu zlepšení ligy a především tlaku na její dlouhodobý charakter. Tomu napomohou i noví partneři: Gillette a Kaktus, díky kterým se můžete těšit na vychytávky a změny v systému. Ať už je to navýšení počtu slotů v lize, přechod na BO2 formát, nebo... no, nebudu prozrazovat co plánujeme dál. FIFA je zpět!“

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný