29. října 2018 17:25
Michael Pšenák

Preview: Co čekáme od LAN finále FORTUNA COOL ligy?

Již tuto sobotu vyvrcholí čtvrtá sezóna nejpopulárnější domácí dlouhodobé soutěže. Na co se na FABIA YOU FESTU můžete těšit?

FABIA YOU FEST, festival plný zajímavého jídla, hudby, či třeba YouTuberů, na nás čeká již tuto sobotu. A mimo již zmíněného pro vás na něm čeká také LAN finále čtvrté sezóny FORTUNA COOL ligy. Play-off část přináší logicky střet těch nejlepších celků, jímž vévodí dlouhodobá domácí jednička, nyní hrající pod křídly Gunrunners. Co od LAN finále čekáme?

LÍSTKY NA AKCI KOUPÍŠ ZDE

Harmonogram LAN finále 1. FORTUNA COOL ligy:

 • 11:30 až ~14:00: První semifinále (Team Brute vs. Trust Universe)
 • ~14:30 až ~17:00: Druhé semifinále (FerrariPeek vs. Gunrunners)
 • ~17:30 až ~20:00: Grandfinále (Team Brute/Trust Universe vs. FerrariPeek/Gunrunners)

V prvním semifinále na sebe narazí Team Brute a Trust Universe. Oba dva týmy hrály v základní části velmi sympaticky, na druhém místě ale nakonec skončili s náskokem šesti bodů Universe. Jenže vzájemný zápas skončil remízou a z toho všeho lze usoudit, že první semifinále přinese neskutečně vyrovnanou bitvu – ale v play-off už někdo musí zvítězit. Podle nás by po třech mapách měli nakonec postup do grandfinále slavit Trust.Universe.

Jestli je první semifinále nevypočítatelná bitva dvou vyrovnaných celků, v tom druhém na nás čeká přesný opak. Zkušení hráči, nyní hrající pod hlavičkou organizace Gunrunners, pod vedením trenéra KETUBORa v něm narazí na FerrariPeek, mix, který je sice plný neskutečně kvalitních střelců, ale je to stále jenom mix. GNR by měli do grandfinále projít naprosto hladce, FerrariPeek by překvapili i ziskem mapy.

Budou-li naše predikce správné, grandfinále přinese souboj Trust.Universe a Gunrunners. To je ale vlastně jedno, díky největším zkušenostem a nepopíratelné síle jdou do turnaje Gunrunners jako jasný favorit. S kým (a jestli vůbec) se nakonec v grandfinále utkají, samozřejmě nevíme, jedním jsme si ale skoro jisti – se zlatem a 50 000 korun navrch odejdou domů právě Frozen a spol.

Ceny v 1. FORTUNA COOL lize:

 • 1. místo: 575 MČR bodů + 50 000 Kč + přímý postup na MČR
 • 2. místo: 575 MČR bodů + 20 000 Kč
 • 3. místo: 575 MČR bodů + 5 000 Kč
 • 4. místo: 575 MČR bodů + 5 000 Kč
 • 5. místo: 240 MČR bodů
 • 6. místo: 220 MČR bodů
 • 7. místo: 200 MČR bodů
 • 8. místo: 180 MČR bodů

Stream akce, připravené ve spolupráci s KFC, Komerční Bankou, Semtexem a samozřejmě Fortunou, pro vás odkomentuje čtyřka DeeThane – Dev1 – Lelek – Shadye. Na analyst desku se na vás budou těšit také známé tváře, jako moderátor ho povede Zdeněk "Rader" Princ, o samotnou analýzu hry se pak postarají Blade a Wango. Nemůžete-li tedy dorazit do Prahy, nezapomeňte se přijít podívat alespoň na stream, bude to pecka!

Sledujte živé video od uživatele CoolPrima na adrese www.twitch.tv

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný