20. ledna 2019 20:57
Michael Pšenák

Překvapení se nekoná, první místo bere s1mple z Natus Vincere

Je to oficiální, nejlepším hráčem roku 2018 byl s1mple z Ukrajiny!

Že se na dvou nejlepších místech TOP 20 objeví právě s1mple a device, bylo na 99,9 % jasné hned 1. 1. 2019. Hádky o tom, kdo ho ale nakonec doopravdy ovládne, ale nebraly konce a poměr hlasů v nich byl skoro vždy 50:50. Za device mluvily mimo skvělých individuálních výkonů i týmové úspěchy, za s1mple zase neskutečné statistiky. Na trůnu ale může stát jen jeden a tím je nakonec s1mple.

Ukrajinský ostrostřlec, Aleksandr "s1mple" Kostyliev má za sebou naprosto úžasný rok, a to i přesto, že Natus Vincere v roce 2018 opravdu nebyli nejlepším týmem. S1mpleova cesta na vrchol začala v roce 2014, když hrál na Voronezh Cupu, který spolu s týmem Hashtag bez ovládl. V září toho samého roku si s1mple, poté co exceloval jako stand-in během FACEIT League S2, zajistil pernamentní místo v HellRaisers.

Aleksandr v týmu ukázal, jak kvalitním hráčem je, s týmem se ale musel stejně rozloučit – především kvůli ESL banu, který měl na kontě, ale také kvůli nepěkným slovům, jež snesl na svém streamu vůči Němcům.

V roce 2016 přestoupil s1mple, který během té doby znovu oblékl dres HellRaisers a také třeba FlipSid3 Tactics, do Team Liquid, jenže ještě v tom roce, těsně po prvním Majoru, přišla do světa zpráva o jeho přestupu do Natus Vincere – týmu, za který hraje doteď.

S1mple patřil k nejlepším hráčům vždy, rok 2018 byl ale tím, kde zatím exceloval nejvíce a o tom není pochyb. Celkový rating? Neskutečných 1.34! Počet killů za kolo? Další neskutečné číslo, 0.87! ADR se zastavilo na hodnotě 87.4, s1mple zkrátka ví, jak se tato hra hraje.

Jediné, co mu chybělo, byly nějaké větší týmové úspěchy, což je, jak jsme již zmínili, právě věcí, jež mohla nahrávat největšímu konkurentovi v boji o titul krále loňského roku, deviceovi. Proti s1mpleovým neskutečným taktikám se ale něco dělá opravdu těžko a na prvním místě tedy končí zaslouženě právě ukrajinský střelec.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný