26. listopadu 2021 23:30
karin@dietiova.cz

Potřebujete nový telefon, který zvládne i náročnější hry? Poradíme vám s výběrem

Uvažujete nad koupí nového telefonu a jste u toho vášnivý hráč nebo ambiciózní talent na poli esportu? Tak přesně pro vás jsme si dnes připravili tento článek o telefonech v různých cenových kategoriích. Samozřejmě všechny jsou vybírané na základě jejich možností ohledně hraní, takže jsme se úplně neřídili rovnicí čím dražší, tím lepší.

Vybírání telefonu není v dnešní době úplně nejjednodušší, ale produkty značky Samsung v různých cenových kategoriích patří k těm nejlepším na poli mobilních her, proto také každoročně nejlepší mobilní hráči soutěží v Samsung Mistrovství ČR v mobilních hrách, takže vám to rozhodování dostatečně usnadní. V potaz jsme při našem výběru brali samozřejmě cenu, výkon procesoru a celkový dojem, jaký ze hraní na těchto telefonech budete mít.

Samsung Galaxy A03sM

Nejlevnější variantou okolo 4 000 Kč je GSM Samsung Galaxy A03s, který i za tak nízkou a přijatelnou cenu stále nabízí dostatek pro hráče, kteří si chtějí zahrát většinu populárních her. Kombinace osmijádrového procesoru a 3 GB RAM jsou zárukou bleskového výkonu při jakékoliv činnosti. Rovněž vás nezklame 6,5" displej, který ještě více zlepší dojem ať už z hraní, nebo sledování filmů a seriálů ve volném čase. Zároveň se jedná o jeden z těch nejnovějších telefonů od Samsungu, takže všechny jeho funkce budou ještě notnou chvíli patřit k těm nejaktuálnějším vymoženostem.

Samsung Galaxy A52s

Pokud hledáte telefon v takové střední ceně, tak okolo 11 000 Kč rozhodně kraluje Galaxy A52s 5G, který disponuje vším, co člověk v dnešní době potřebuje. Ovšem jsme tady kvůli hrám, takže jak obstojí zde? Naprosto fenomenálně. Smartphone je osazený 6 GB RAM, osmijádrovým procesorem a 128 GB interním úložištěm, které lze rozšířit až na 1TB microSD kartou. Zážitek vám ještě více umocní 6,5“ Super AMOLED displej, díky kterému si hry a sledování vašich oblíbených seriálů/filmů užijete jako nikdy předtím.

Samsung Galaxy Z Fold3 5G

Pro opravdové fajnšmekry má Samsung přichystaný nový Galaxy Z Fold3 5G, který momentálně vede celý technický pokrok na poli mobilních telefonů. Revoluční a vylepšený design vám pomůže posunout hraní her na nový level a zároveň u toho působit velice unikátně. Osmijádrový procesor Snapdragon 888 poskytuje famózní výkon, který je ještě navíc podpořen 120Hz obnovovací frekvencí na hlavním i vnějším displeji, takže se nemusíte bát, že by vám něco ve hře uteklo!

Na závěr je potřeba říct, že telefon si také musíte vybrat podle toho, na co přesně ho chcete. Pokud nemáte v plánu hrát náročné hry jako PUBG, Fortnite, Call of Duty a podobné, tak vám bohatě vystačí Galaxy A03, ale pokud jste ovšem pořádný hráč a máte třeba v plánu zapojit se i do nějakých turnajů, tak minimálně Galaxy A52s je nutností, aby vám nic nebránilo v těch nejlepších možných výkonech. Přece jen nikdo nechce, aby se mu telefon uprostřed hry začal přehřívat a zasekávat. Ke každému telefonu vám přihodíme jednu esportovou hru, kterou si na nich plynule zahrajete.

Samsung Galaxy A03 – Hearthstone

Samsung Galaxy A52s – Wild Rift

Samsung Galaxy Z Fold3 5G – Call of Duty Mobile

karin@dietiova.cz

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný