4. června 2020 16:02
Michael Pšenák

PLAYzone odhalil červnovou obří turnajovou sérii ve Valorantu. Na hráče v ní čeká 20 000 Kč, na diváky zase zbrusu nový monitor!

Před dvěma dny vyšla oficiálně v plné podobě ven FPS hra ze studia Riot Games jménem Valorant, která už při své betě stihla pořádně zamíchat současnou esport scénou. A opomíjet ji nemůžou ani v předním českém esportovém portálu PLAYzone.cz, kde tak nyní přicházejí s velice zajímavou červnovou turnajovou sérií připravenou za spolupráce se Samsungem, ze které si budou moci její účastníci odnést krásných 20 000 korun a diváci zase nový monitor Samsung Odyssey!

Ať už je váš názor na novou hru Valorant od Riot Games jakýkoliv, s vážnou tváří prostě nemůžete říci, že to na současné herní (a zvlášť té esportové) scéně není fenomén číslo jedna. Tato hra si tuto pozici stihla zajistit už ve své napůl otevřené betě, a tak není divu, že její oficiální vydání, které se uskutečnilo 2. června, očekávali všichni s napětím. A to nejen co se týče hráčů, snad ještě podstatnější je to, že hra už je konečně volně dostupná a hlavně oficiálně vydaná pro organizátory turnajů, od kterých nyní logicky hráči se soutěžními ambicemi očekávají spoustu turnajů.

S tím evidentně počítali i ve veskrze čistě českém a slovenském portálu PLAYzone.cz, který si tak po období, ve kterém zčásti donuceně (kvůli odstavení serverů předcházejícímu oficiálnímu vydání) žádné Valorant turnaje pořádat nemohl, ihned připravil bez nadsázky lahůdku! O co tedy jde? PLAYzone totiž dnes odhalil svoji červnovou, ve spolupráci se Samsungem připravovanou turnajovou sérii o nádherných 20 000 korun!

Harmonogram měsíční Samsung Odyssey série:

Jak to bude probíhat? No, docela jednoduše, tato série se bude řídit klasickým PLAYzone mustrem, sestávat tedy bude nejprve ze dvou otevřených turnajů hraných pomocí jednoho velkého Single Elimination bracketu, z nichž pak vždy čtyři nejlepší postoupí do velkého finále, které už se odehraje stylem Double Elimination. To, co sérii dělá tak zajímavou, je ale až samotná finanční dotace, ti nejlepší si z ní totiž odnesou 12 500, druzí 5 000 a třetí stále pěkných 2 500 korun! No a to je vlastně vše, až na jeden podstatný detail, který možná trochu pozoruhodně zaujme spíše diváky než hráče.

Finálový turnaj totiž bude streamován, a my všichni tak budeme mít nejen unikátní možnost vidět v akci ty nejlepší CZ/SK hráče Valorantu, jejichž výkony navíc komentářem doplní Marek „shadye“ Hovanec, Přemek "huhy" Malina a Michal „Mishek“ Kabele, ale právě díky účasti Samsungu také možnost ve slosování vyhrát nadupaný, teprve nedávno do oběhu vypuštěný monitor Samsung Odyssey! Takže jestli nemáte chuť si jít sami zabojovat, rozhodně se alespoň přijďte 19. a 20. června podívat na stream!

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný