15. října 2020 19:36
Michael Pšenák

O víkendu vyvrcholí skupinová fáze CEE Champions, s kým se naši zástupci utkají?

Mezinárodní turnaj CEE Champions se po národních kvalifikacích dostává k závěru také skupinové části, kde už nyní má česko-slovenská scéna dva jisté úspěchy. Eclot Gaming a Sampi v prvních dvou případech nezaváhali a budou ve třetím kole hrát už jen o lepší seed.

Úvodní kolo CEE Champions nabídlo rozdílné příběhy. Dvě parádní výhry v podání eSuby a Eclot Gaming následoval comeback od Sampi, korunu ale všemu nedokázali nasadit, překvapivě jako jediní prohráli. Hned o den později ale všechno odčinili, když ukončili snažení týmu Nexus Gaming, jednoho z největších favoritů turnaje. Opačný osud potkal eSubu, jež na soupeře nestačila, a spolu se SINNERS tedy bude muset ve druhém skupinovém víkendu zabrat. Eclot Gaming oproti tomu ukázali velkou sílu a s celkovou ztrátou pouhých šesti kol mají jistý postup. Malinko dramatičtější bylo vystoupení Sampi, co se však počítá, je samotná jistota play-off.

Před námi je ale závěr skupin a vzhledem k formátu uvidíme opět v akci kompletní česko-slovenskou čtveřici. Sobotní přenos by měli odstartovat SINNERS, u kterých bude záležet na rozpoložení a únavě ze semifinálového zápasu Sazka eLEAGUE. Soupeřem jim bude estonský tým Domino Gaming, v jehož čele s nachází duo Gaborik + ViztA, kteří spolu hrají opravdu dlouho. Jako druhá půjde do akce eSuba, jejíž kosovský soupeř nestačil na Level Up esports a porazil Stewin Esports. V obou případech by ale náš zástupce měl být na papíře favoritem.

To bychom měli dva týmy, které ještě budou bojovat o holé přežití. Ve dvou dalších případech se bude hrát už „jen“ o lepší seed, ačkoliv v takto nevyzpytatelném turnaji jde opravdu jen o drobnou výhru. Ještě na závěr soboty tak Sampi půjdou do boje s GamerS1337, kteří mají na kontě například výhru nad Team1 s juanflatrem. Na poslední český výběr bude potřeba si počkat dalších 24 hodin, protože zápas Eclot Gaming proběhne až na závěr neděle. Budapest Five bude ale prvotřídní soupeř, který prověří, jak dobře na tom ECLOT vlastně jsou.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný