18. ledna 2019 20:27
Michael Pšenák

NiKo z FaZe Clan je prvním členem TOP 3 v žebříčku od HLTV.org

Nikola "NiKo" Kovač skončil minulý rok v žebříčku TOP 20 na místě druhém a na bednu to dotáhl i letos.

Je to už deset let, kdy se začal psát příbězh tohoto neskutečně talentovaného hráče. Tehdy se NiKo zúčastnil pár turnajů v Counter-Strike 1.6, hraných v Srbsku a Bosně. První mezinárodní turnaj si pak Nikola zahrál v roce 2011, šlo o Adepto BH Open v Sarajevě o více jak 15 000 dolarů. Pod vedením k1Ng0ra se povedlo mixu eu4ia dostat až do čtvrtfinále, kde je vyřadili fnatic. Netrvalo to dlouho a NiKo začal hrát v iNation, týmu vedeným Aleksandarem "kassad" Trifunovićem, se kterým se pak o pár let později potkal v mousesports. V době, kdy žu bylo na světě CS:GO, se tým zúčastnil DreamHack Bucharest 2012, jednoho z posledních velkých 1.6 turnajů a NiKo zažil nemalé déjà vu, protože opět skončil ve čtvrtfinále a jeho katem byli opět hráči fnatic.

Tým iNation se pak přesunul i do Global Offensive, v roce 2014 ale skončil – po chvilkovém odpočinku pak přišla v roce 2015 skvělá nabídka, NiKo mohl jít hrát za mousesports jako náhrada za zonixxe. Svůj talent NiKo dokázal velmi rychle, pomohl týmu ke čtvrtému místu v ESEA Invite S18 Global Finals a také k výhře na ESL Frühlingsmeisterschaft 2015 Finals, kde jeho průměrný rating činil neskutečných 1.70!

NiKo byl zkrátka talentovaným hráčem vždy, na naprosto největší úspěchy se mu ale povedlo dosáhnout předloni, kdy mu jeho neskutečný výkony vynesly druhé místo v TOP 20. I v roce 2018 mu to ale padalo, což dokazuje to, že na více jak 79 % map odehraných na velkých eventech měl rating vyšší než 1.00 a průměrný rating 1.19+ měl na patnácti z osmnácti turnajů! Že bylo třetí místo zasloužené je tedy podle nás jasné.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný