24. února 2019 22:36
Michael Pšenák

The New Legends Stage katowického Majoru je za námi, jak dopadla?

IEM Katowice Major má za sebou druhou ze tří částí, ve hře už je nyní tedy jen osm týmů! Kdo si zajistil status Legendy?

Druhá část Majoru je u konce a bylo to tedy něco! Zajímavé to bylo už od prvního kola, ve kterém přišlo naprosto nečekané selhání MIBR proti Cloud9, a i když ostatní favorité svoji roli potvrdili, rozhodně se bylo na co koukat. Nejhezčím zápasem byl nejspíše ten mezi dvěma černými koni turnaje, ENCE a Renegades, na jehož konci stáli po výhře 16:13 jako šťastnější Australané. Krásný souboj byl určitě také střet NRG a NiP, ze kterého si po třiceti kolech nakonec odnesli bod Švédové.

Druhá vlna zápasů pak přinesla první 16:0 The New Legends Stage, ani kolo totiž proti Astralis nezvládli uhrát Cloud9. Překvapením pak bylo nepochybně nezvládnutí zápasu proti Renegades ze strany FaZe, evropský tým na vyrovnaném Infernu podlehl australskému celku 14:16. Lehce nečekaná byla i prohra ENCE proti HellRaisers, od kterých někteří fanoušci čekali skóre 0:3, a výhra AVANGAR nad NRG. Jinak se ale nic překvapivého nedělo a turnaj zkrátka probíhal tak, jak jsme očekávali.

To už se ale nedalo říct o kolo číslo tři – v něm si sice došli pro celkové skóre 3:0 Astralis (po vyrovnané BO3 bitvě padli této dánské mašině za oběť Renegades) i Team Liquid (na ně zase nestačili Natus Vincere), na druhou stranu ale opět nečekaně vyhořeli FaZe Clan proti AVANGAR a Cloud9 proti Vitality. Co se týče soubojů o udržení, vyhoření udolali ENCE (se skóre 0:3 se po porážce od této finské bandy museli s turnajem loučit BIG) a compLexity. Ti svojí výhrou proti NRG zkazili Pick'Em soutěž nejednomu fandovi CSka, jejich jméno totiž často padalo v kolonce týmu, co skončí se skóre 0:3, a NRG navíc po skvělé zvládnuté Challengers fázi věřila spousta hráčů na postup.

Čtvrté kolo už se skládalo jen z BO3 zápasů, v nich si jako první zajistili postup Renegades proti Team Vitality, vyhrát zvládli i Natus Vincere proti AVANGAR a v posledním zápase o místo v TOP 8 pak MIBR porazili NiP. Co se týká eliminačních zápasů, v nich prohráli G2 Esports proti ENCE, HellRaisers s Cloud9 a také compLexity s FaZe Clan.

A z druhé fáze IEM Katowice Majoru už tedy zbývaly jen tři zápasy. V nich ENCE dokončili svůj comeback a třetí výhrou v řadě, tentokrát proti AVANGAR, si zajistli místo v Champions stage. Prakticky zázrak se v druhém zápase nepovedl Team Vitality, nad jejich síly byli ve vyrovnané bitvě hráči NiP. A postoupit nezvládli ani Cloud9, které porazil FaZe Clan 2:0. V turnaji už tedy zbývá jen osm týmů a po dvou swiss částech turnaje na nás konečně čeká play-off. Kdo si podle vás odnese domů trofej?

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný