1. září 2019 19:22
Michael Pšenák

Našinci si z ICL 53 odnášejí medaile, včetně té nejcennější!

Další pokračování kultovní Infinity Csarnok Lan se odehrálo ve dnech 29. srpna až 1. září. V maďarském Vácu se sice nepředstavila domácí elita, ale pro cenné kovy stejně přes hranice vyrazily i týmy z našich končin – Fury Esport, eEriness, DEFEATERS a wrAth. Kdo všechno nakonec uspěl?

Hned čtyři domácí celky (Fury Esport, wrAth, DEFEATERS, eEriness E-BLUE) vyrazily tento víkend do maďarského Vácu, aby tam vyzvali tamní celky v dalším pokračování legendární Infinity Csarnok Lan. Toho se dohromady účastnilo 24 týmů, které byly na úvod rozděleny do čtyř skupin, dvou čistě maďarských a dvou, ve kterých se nacházelo v obou případech po dvou českých sestavách. A našincům ty hlavy ve skupinové části padaly! Ve skupině C Fury Esports a wrAth vyhráli všechny své zápasy proti maďarským týmům a o tom, kdo ji ovládne, se tedy rozhodovalo až v jejich vzájemném utkání, ve kterém nakonec uspěli Fury. A první dvě příčky obsadili také DEFEATERS a eEriness ve skupině D, kteří o to, kdo nakonec skončí první, také bojovali až do konce. Z tohoto souboje nakonec vyšli lépe DEFEATERS.

Do následného play-off, které se hrálo stylem Double-elimination, tedy šli našinci s velkými šancemi na úspěch, které následně také potvrdili. Hned tři české týmy postoupily do semifinále WB a finále horního pavouka se dokonce kompletně neslo v domácích barvách. V něm nakonec opět vyhráli Fury nad wrAth. Ve spodní části pavouka zatím ve třetím kole vypadli eEriness, kteří se v LB pohybovali již od prvního kola, a podobně bohužel dopadli po prohře ve čtvrtém kole i DEFEATERS.

WrAth ve finále LB ale nezklamali a v grandfinále, tedy již po třetí narazili na Fury Esports. A ani tentokrát je nezvládli připravit ani o mapu, Fury po výhře 3:0 mohli nad hlavu pozvednout pohár, ke kterému obdrží ještě 150 tisíc forintů a další věcné ceny a také cenné MČR body, protože tato maďarská LANka byla již tradičně zařazena do kvalifikačního seriálu na nejprestižnější domácí soutěž.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný