18. září 2020 20:32
Michael Pšenák

Národní kvalifikace na letošní IeSF Mistrovství světa v Dotě 2 v neděli pokračuje druhým turnajem

Desátého ročníku The International se letos fanoušci Doty 2 nedočkají, ale jedna velká naděje stále žije. IESF World Championship, tedy světové klání národních týmů, je totiž stále ve hře a chybět by stejně jako vloni neměla ani Česká republika! Chceš si zahrát o šanci reprezentovat svou krajinu? Tak čti pozorně, šanci totiž má naprosto každý.

Mezinárodní esportová federace letos uspořádá již 12. ročník IeSF World Championship, který se odehrají ve stejných hrách jako vloni, jen se přesune z Jižní Koreje do Izraele – tedy pokud to aktuální opatření dovolí. Akce by se měla konat v listopadu, takže nastal ten správný čas najít domácí reprezentanty! Ve spolupráci s Českou asociací esportu vám tak představuje Národní kvalifikaci ve hře Dota 2 pro Mistrovství světa 2020.

Loňský rok nabídl přímý výběr, ale letos má každý příležitost zabojovat o možnost obléknout prestižní dres se lvem na hrudi. Kvalifikační cyklus se bude skládat ze tří otevřených turnajů a finálové části kvalifikace. Tu utvoří tři vítězové úvodních turnajů, které doplní jeden pozvaný celek. Do kvalifikace se může zapojit jakýkoliv pětičlenný tým, jehož všichni členové budou české národnosti a kromě toho musejí být starší 16 let.

Formátem otevřených kvalifikačních turnajů bude Single či Double Elimination, což bude upřesněno podle počtu registrací. Celý cyklus vypukne 13. září a už na konci měsíce poznáme nové složení české reprezentace, která nás na letošním MS bude reprezentovat. Loni jsme v Soulu skončili těsně před branami bojů o medaile, takže určitě máme na co navazovat. Proto chceme pro ČAeS najít opravdu ty nejvhodnější možné kandidáty!

Harmonogram české kvalifikace na IeSF World Championship:

Reprezentační šampionát bohužel halí nejistoty. Místem konání je letovisko Ejlat v Izraeli, tam ale nejspíše odcestují pouze ti nejlepší a skupinová fáze má proběhnout pouze online. Předcházet světovému klání však bude ještě regionální finále, o jehož termínu konání ještě není rozhodnuto. Na finální informace se tak čeká.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný