31. března 2019 23:59
Michael Pšenák

Mythic Invitational přinesl skvělý výsledek pro českého hráče

Tento víkend byl naplněný tím nejlepším Magicem, jaký vůbec existuje. Legendární karetní hra zažila největší turnaj ve své historii, na kterém už se ale nehrála klasická papírová verze!

Turnaj, nazvaný Mythic Invitational, totiž poprvé ve velkém využil Magic: The Gathering Arena, tedy digitální verze starých známých Magiců. A i když Arena ještě ani nevyšla z bety, je evidentní, že potenciál má obrovský – jak jinak by si totiž šlo vysvětlit to, že na největším turnaji v celé historii Magiců se organizátoři nebáli sáhnout místo klasické papírové verze po té na počítače?

Mythic Invitational přinesl prize money v neskutečné hodnotě 1 000 000 dolarů a není tedy divu, že v Bostonu jsme mohli sledovat souboje těch nejlepších hráčů digitální a papírové verze. Pozvání vedle 25 streamerů obdrželo také 31 členů Magic Pro League a osm nejlepších z ladderu v MTG: Arena a podstatné pro nás bylo i to, že jak v druhé, tak v třetí zmíněné skupině bychom mohli najít i Čechy. Z Pro League si své místo na Invitationalu zajistil Martin Jůza a přes ladder zase zvládl postoupit Ondřej Stráský.

Všech 64 účastníků turnaje bylo na úvod rozděleno do čtyř skupin po šestnácti hráčích, které se hrály stylem Double-Elimination. Postup do další části, v níž se bojovalo naprosto stejným formátem akorát s tou změnou, že skupina byla jen jedna, čekal vždy na čtyři nejlepší a zatímco Martin Jůza bohužel ve skupinách uspět nedokázal, Ondřej Stráský se ukázal v opravdu skvělém světle! Při cestě do druhé fáze ho nezastavilo ani to, že prohrál hned v prvním kole. V LB totiž neselhal ani jednou a místo v TOP 16 bylo jeho!

Ve skupině číslo dva přišlo z Ondrovy strany opět selhání hned na začátku, nakonec ale všem zase vytřel zrak, když zopakoval svůj comeback z první části a bez prohry v LB si znovu došel pro postup dál, tentokrát už do samotného play-off. V něm do třetice svůj první zápas v UP prohrál, senzaci ale dokončit nedokázal. Výhru si totiž nepřipsal ani v LB a skončil tedy na čtvrtém místě.

Na bednu to tedy sice nestačilo, v takto silné konkurenci je ale čtvrté místo naprosto neskutečný výsledek, který jen značí, že Magic se u nás zkrátka hrát umí. Celý turnaj nakonec ovládl italský hráč Andrea Mengucci, který si v grandfinále poradil s Polákem Piotr em Głogowskim. Na třetím místě pak skončil Savjz, kterého můžete znát i díky hraní Hearthstone.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný