18. ledna 2019 17:00
Michael Pšenák

Mousesports se na Major nepodívají, co se na Minoru stalo?

Mělo to být naprosto jednoduché, ale pýcha předchází pád! Mousesports se na Minoru nepodívají ani do play-off, na Majoru v Katowicích je tedy neuvidíme.

Evropský Minor je sice nabušený, pro světovou čtyřku to ale neměl být žádný problém ani tak. Mouz se ho museli účastnit kvůli změně v pravidlech, která způsobila, že týmy, jež v úvodním swissu na Majoru skončí se skórem 0:3, si místo v New Challengers Stage na dalsím Majoru nezajistí. To sice zamrzí, ale reálně to neměl být žádný problém – na Major se měli mousesports dostat bez nejmenších potíží a málokoho by napadlo, že se jim po velmi slušném zakončení sezóny povede začátek té nové takto pokazit. Hned první den Minoru ale ukázal, že s mouz něco v pořádku není! Outsideři z Valiance proti oskarovi a spol. hráli velmi vyrovnaně a nakonec to dotáhli až k výhře 14:16.

Zaváhání sice čekal málokdo, ale přeci jen šlo pouze o BO1 a konec to ještě nebyl. To, že s turnajem se loučit nechtějí, dokázali STYKO a spol. hned v dalším kole, kdy si v BO3 souboji poradili bez problémů s OpTic a po výhře 2-0 je od postupu ze skupin dělalila jediná výhra.

A v cestě jim stáli opět hráči Valiance. Jeden by řekl, že potom, co je tito talentovaní hráči ze Srbska porazili poprvé, na podruhé se na ně připraví jak nejlépe to půjde – no, to se buď nestalo nebo to stejně nemělo cenu. Mouz totiž selhali ještě jednou a po prohrách 16:12 na Trainu a 16:8 na Cache se s turnajem museli rozloučit.

Co se týče zbylých výsledků na EU Minoru, spolu s Valience ze skupiny A postoupili ještě Vitality, z Béčka to zase do play-off dotáhli North a ENCE. Na Major čeká ale cesta jen na dva týmy, hrát se tedy bude ještě Double-Elimination play-off. Kdo to z něj podle vás dotáhne až na IEM Katowice?

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný