25. prosince 2020 18:26
Michael Pšenák

Mistr FIFA COOL ligy Seron: Jak říká Jakub Jankto, nejsi kapela, abys furt vyhrával

Po stříbru z letní sezóny si Dominik "Seron" Čermák dokázal v druhém splitu FIFA COOL ligy vybojoval titul mistra. Na cestě za celkovým vítězstvím ukázal dominantní jízdu skrz základní část i play-off, které zakončilo nervy drásající finále. Jak vypadal rok 2020 ze Seronova pohledu?

Jak bys jednou větou zhodnotil své počínání v podzimní FIFA COOL lize?

Jsem rád, že jsem mohl dosáhnout výhry a že jsem podal dobrý výkon v COOL lize.

Jaké byly tvé ambice a motivace po první sezóně, kdy jsi skončil na druhém místě?

Ambice byla určitě ta nejvyšší, a to dojít do finále, tam ať vyhraje ten lepší. První sezóna byla skvělá, užil jsem si jí na 100 %... Proč jsem byl lepší v té druhé? Podle mě jsem byl zkušenější oproti té minulé a věděl jsem do čeho jdu, určitě jsem nebyl tolik ve stresu.

Jaká byla základní část? Jaká byla tvoje cesta za dominancí?

Základní část šla hezky, nebylo to jednoduché, ale šlo to. Přerušená série bez prohry určitě mrzí, chtěl jsem to dotáhnout, jen mi mojí jízdu překazil DRMi10, který si to zasloužil díky jeho výkonu. Z prvního místa nebylo tak těžké postoupit, jelikož T9Laky, který byl dlouhou dobou za mnou, jednou prohrál a jednou remízoval a celkem se vzdáli. Mezi mnou a druhým místem pak byla velká díra. Nejtěžší zápasy byly s Cristym, Mariosem, DRMim, Dalasem a Matkem, všechny zapasy byly dost těsné a s DRMim jsem dokonce prohrál.

V play-off sis nejprve dokázal poradit s MorCaJsem. Jak vzpomínáš na tento duel?

MorCaJs měl svůj styl, kdy skvěle bránil a nešlo se k němu tolik dostat. Bylo to o jednom gólu, který jsem naštěstí dal já a potom už jsem určoval tempo zápasu. Za mě je určitě MorCaJs kvalitní hráč.

Ve finále sis zahrál proti DRMimu a hned dvakrát se šlo na penalty. Jak jsi to prožíval?

Finále s DRMim bylo neskutečné, ale pro oko diváka si myslím, že byl popravdě nudný, nebylo moc střel a spíše se bránilo. Penalty jsem prožíval celkem v klidu, poučil jsem se z minule, že musím být v klidu, DRMi je určitě kvalitní hráč a dokazuje to už dlouhou dobu. Je dobrý v útoku i v obraně, takže se proti němu hraje špatně. Ve finále jsem si říkal, abych se moc nestresoval a po obdržení nějaké gólu se nenervovat, držet se v klidu a šlo to, poučil jsem se.

Jak jsi obecně spokojený se svými výkony v letošním roce?

Se svými výkony jsem samozřejmě spokojený, jen mě štve, že jsem neměl tu sérii bez prohry, to jediné to pokazil. Ale jak říká sám Kuba Jankto „nejsi kapela, abys furt vyhrával”, přechod na novou fifu byl ze začátku skvělý, postupem času a všeho různého to šlo dolů, ale naštěstí jsem se stihl vytáhnout a vyhrál COOL ligu. Jako největší úspěch řadím v nové fifě určitě COOL ligu, a například mesicni finále Guseppe cupu a hlavně 30:0 ve víkendové lize. Myslím si, že celkově se může dařit ještě lépe, nejsem se svým výkonem úplně spokojený a stále je na čem pracovat.

Jaké máš ambice do dalšího roku?

Cíle jsou takové, abych se držel na top 1/2 pozici v CZSK a vyhrával co nejvíce turnajů u nás. Dál bych se ale chtěl dostat na světovou špičku a probojovat se na světové turnaje.

Jak budeš trávit volný čas v nadcházejících týdnech?

Teď si dávám po COOL lize pár dní off, užiju si čas s rodinou, přítelkyní a blízkými. Vánoce mám rád, myslím si, že ještě každé “dítě” musí v mém věku milovat sváteční období.

Máš na závěr nějaký vzkaz pro čtenáře?

Děkuji za podporu kterou mi dáváte, vážím si toho a společně jdeme dál a dál, doufám že čtenáře bude tento článek bavit. Děkuji.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný