3. března 2019 21:47
Michael Pšenák

Major v Katowicích je u konce, Astralis obhájili titul

Tři týdny plné Counter-Strike, to byl letošní první Major hraný v polských Katowicích. Jak probíhala jeho poslední část, samotné Single-Elimination play-off?

Svátek všech CSkařů, to byIa akce IEM Katowice. Turnaj, který láká statisíce diváků i normálně, byl letos ještě navíc Majorem, tedy největší akcí půlroku podporovanou samotným vývojářem hry Valve. První dvě části již byly u konce, tento týden ale přišlo snad to nejpodstatnější, samotné play-off, známé také jako Champions stage. A stejně jako v předchozích fázích, bylo i v této na co koukat.

Ve čtvrtfinále byly snad všechny nejlepší týmy současnosti, nechyběly ani ty celky, které by šlo označit za černé koně turnaje. Jedním z nich byli nepochybně Renegades, tím druhým ENCE, kteří se do play-off dostali i přes to, že ve Swissu měli po dvou zápasech nepříjemné skóre 0:2. A zatímco Renegades nestačili ve čtvrtfinále na papírově silnější MIBR, právě ENCE se postarali o překvapení, když výhrou 2:0 ukončili cestu turnajem jednoho z hlavních favoritů, Team Liquid.

Naprostý favorit na zisk trofeje Astralis ale neselhal, švédští NiP neměli proti rozjeté dánské mašině šanci a po prohře 2:0 se museli spokojit s děleným 5. místem. To nakonec zbylo i na FaZe Clan, se kterými si zase poradili Natus Vincere. Jenže světová trojka, vedená pravděpodobně nejlepším hráčem současnosti s1mplem, pak selhala – ENCE Esports znovu potvrdili, že i outsideři mohou vyhrávat a po vyrovnané tří mapové bitvě postoupili do finále.

To se povedlo i Astralis, ani mapu jim nezvládli sebrat Fallen a spol. hrající pod MIBR. A z turnaje již tedy zbývalo jen grandfinále, ve kterém na sebe narazili právě neskutečně favorizovaní Dánové a underdogové z ENCE. A i když na turnaji finská pětka dokázala, že se s ní musí počítat, proti Astralis to moc nadějně nevypadalo. Astralis v turnaji zatím ztratili jen jedinou mapu a svoji krasojízdu dokončili i v posledním zápase. Výhrou 2:0 ukázali, že CS:GO nyní kralují oni, a odnesli si titul. Ocenění MVP pak připadlo magiskovi.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný